Як контролювати себе і своє життя.

У нашому житті дуже важливий самоконтроль. Кожна людина повинна вміти стежити за собою, своєю поведінкою, звичками, словами. Від цього залежить його спілкування з іншими людьми, повагу в очах знайомих, самоповагу. Ті, хто вміють контролювати і нормувати свою життя досягають більших результатів, ведуть справи успішніше, ніж безконтрольні люди.
Інструкція
1
Почніть жити за розпорядком дня. Це досить важко планувати кожен свій крок у житті і слідувати розкладом. Однак це допоможе вам досягти самоконтролю. Заведіть щоденник і записуйте туди всі свої справи, ідеї, думки. Переносите це на час вашого життя. Наприклад, вам необхідно забрати машину з сервісу. Запишіть в щоденник це і визначте точний час для скоєння даного дії. Тепер кожен ваш крок буде перебувати під контролем. Ви перестанете забувати про справи, які вас попросили зробити.
2
Займіться своїми звичками. Основа самоконтролю це ваші звички. Ви повинні або позбавитися від них, або повністю усвідомлювати їх дії. Наприклад, багато хто з людей мають звичку прокидатися вранці і після дзвону будильника «давати собі» ще кілька хвилин сну. Тут ви повинні розуміти, що ваша звичка губить вас. Ви починаєте просипати роботу, важливі зустрічі, та й попросту потураєте своєї слабкості. Як тільки ви зможете підкорити звички собі, вам стане легше жити.
3
Зробіть те, чого ви ще не робили. Поїдьте у відпустку, катайтеся на лижах, сходіть на роботу за іншим маршрутом. Не давайте вашому житті застоюватися. Ви повинні бути завжди в русі, бути динамічним. Ходіть в театри, галереї, музеї. Одним словом підвищуйте свою культуру. Заводите нові знайомства, шукайте нові цілі в житті.
4
Читайте якомога більше. З читанням людина вбирає величезну кількість інформації. Його рівень знань зростає, розширюється словниковий запас, погляди на життя і людей. Дайте собі установку читати хоча б одну-дві книги на тиждень. Ви помітите зміни всередині вас і оточуючих до вас.
5
Займіться спортом, фітнесом. Це допоможе зміцнити ваше тіло і контролювати себе. Фізичні вправи загартовують волю і відповідно вашу витримку, самоконтроль. Тим більше заняття спортом допоможуть позбутися від шкідливих звичок, таких як куріння і алкоголь. Погодьтеся, що важко курити і плавати одночасно.
6
Ставайте психологом в аналізах ситуацій вашому житті. Ніколи не «рубайте з плеча», намагайтеся аналізувати. Якщо необхідно, то консультуйтеся з професіоналом. Ваш погляд на життя інших людей повинен стати таким же, як і на свою. До того ж психологія допомагає досягти самоконтролю на рівні ваших емоцій.