Як виймати лінзи.

Контактні лінзи діляться на два основних типи: коригуючі (виправляють зір) і декоративні. Перші, як правило, прозорі, другі часто пофарбовані в найнесподіваніші кольору або навіть мають дзеркальну поверхню. Але незалежно від типу лінзи вимагають ретельного догляду і чистоти. Особливо це стосується того моменту, коли ви знімаєте лінзи .
Вам знадобиться
  • Лінзи;
  • Контейнер для лінз;
  • Рідина для заповнення конейнера (препарат кшталт «штучної сльози»).
Інструкція
1
Ретельно вимийте руки. Оскільки доведеться торкатися до чутливої слизовій оболонці, навіть піт може викликати роздратування. Огляньте руки: на шкірі не повинно залишатися слідів мила або піни.
2
Приготуйте контейнер: наповніть обидві комірки розчином, в якому зберігатимуться лінзи . Якщо залишився розчин з минулого разу, вилийте його і залийте нову порцію.
3
Якщо ви користуєтеся косметикою, що не змивайте її до того, як знімете лінзи . Рідина для зняття туші, особливо водостійкою, може потрапити в очі і вступити в реакцію з матеріалом лінзи . В результаті сама лінза може бути зіпсована, а ви отримаєте роздратування або травму ока. Займіться цим після зняття лінз.
4
Поставте контейнер на стіл, самі сядьте за стіл і упріть лікті в нього для зручності. Подивіться у правий верхній кут. Лівою рукою (великим і вказівним пальцями) притримаєте повіки на лівому оці. Вказівним пальцем правої обережно торкніться краю райдужної оболонки і захопіть лінзу. Намагайтеся при цьому не моргать.Ні в якому разі не захоплюйте лінзу нігтями. По-перше, якщо ви промахнетеся, подряпаєте очей. По-друге, сама лінза теж може пошкодитися. Згодом при носінні місце подряпини дратуватиме очей.
5
Потягніть лінзу від зіниці, до століття. Обережно вийміть її і опустіть в комірку контейнера. Відразу закройте.Кришка контейнера для правого ока зазвичай відзначається буквою R - "right". На лівій кришці ніяких знаків немає. Це робиться на випадок (вельми поширений), якщо оптична сила правого і лівого очей розрізняється.
6
Повторіть операцію з правим оком: притримаєте повіки лівою рукою, потягніть лінзу пальцем правої. Покладіть лінзу в контейнер і щільно закрийте.
Зверніть увагу
Офтальмологи радять зберігати рідину і контейнери з лінзами в холодильнику. По-перше, це подовжує термін їх придатності, по-друге, охолоджені лінзи викликають менше роздратування при надяганні.
Контактні лінзи стали відмінною заміною очок: зручні, непомітні, ефективні. Вони не такі шкідливі, як окуляри, тому що забезпечують хороший огляд з усіх боків, не обмежуючи зір. Єдиний їхній мінус, особливо відчутний на перших порах використання, - це складність в надяганні і зніманні. Хоча надіти лінзу на око багатьом видається складним завданням, проблеми при знятті її з ока можуть викликати паніку, хворобливі і неприємні відчуття.
Вам знадобиться
  • чисті, сухі руки;
  • очні краплі для контактних лінз.
Інструкція
1
Не панікуйте. В першу чергу, перед тим, як зняти лінзу, потрібно заспокоїтися. Тремтячі руки і судорожно блимаючи очі справі не допоможуть.
2
Ретельно вимийте і висушіть руки за допомогою рушники або серветки, що не залишають ворсинок. Руки потрібно мити з милом або іншим очищує засобом. При будь-яких діях з контактними лінзами руки повинні бути чистими, тому що від цього залежить здоров'я очей.
3
Якщо лінза видна в оці, коректний, отриманої від лікаря-контактолога або зазначеної на упаковці від контактних лінз. Згідно найзручнішого і поширеній способу, потрібно середнім пальцем лівої руки (якщо ви правша) підняти верхню повіку, бажано разом з віями, а середнім пальцем правої руки відтягнути вниз нижню повіку, забезпечивши доступ до лінзи.
4
Подушечку вказівного пальця покладіть на нижній край лінзи. Вказівним і великим пальцями правої руки зніміть лінзу з ока, зробивши своєрідний «щипок» або затиснувши лінзу між пальцями.
5
Якщо така процедура не допомагає, закапайте очей спеціальними очними краплями для контактних лінз. Поморгайте і повторіть процедуру. Якщо лінза видна на оці, то ніяких проблем при чистих і сухих пальцях не виникне, так як вона не може прилипнути до ока.
6
Якщо лінзу не видно, можливо, вона потрапила в простір між століттям і очним яблуком. В такому випадку закапайте очей краплями для лінз і зробіть прості вправи для очей: обертайте очима з закритими століттями, поморгайте, поводите пальцем по століттю. Максимально відтягніть повіки і пошукайте її. Якщо лінза вийшла на видиме місце, повторіть третій пункт інструкції.
7
Зверніться до лікаря-офтальмолога або контактологов, якщо всі перераховані маніпуляції не допомагають. Подальші безуспішні спроби витягти лінзу можуть поранити очей, лікар же професійно і швидко витягне лінзу.
Зверніть увагу
При вийманні лінзи очі мимовільно закриваються. Якщо середнім пальцем захопити вії, то дістати лінзу буде простіше.