Як робити ливарні форми.

Економічна ефективність індустрії переробки пластмас в чому залежить від якості і точності основного виду технологічної оснастки - ливарних форм. Невірний вибір конструктивних рішень, помилки в розрахунках і порушення технології виготовлення форми можуть привести до зниження якості кінцевого продукту. Це відноситься як до великих фірмам, що виготовляють вироби з пластмаси, так і до зайнятих цією діяльністю невеликим підприємствам або навіть домашнім умільцям.
Інструкція
1
Зупиніть свій вибір на технології виготовлення простий гнучкою форми , яка складається з двох частин. Для виготовлення такої форми застосовується двокомпонентний поліуретан з холодним отверждением.
2
Виготовте контейнер для заливки. Для цього використовуйте будь-який жорсткий матеріал: деревно-стружкових плит, склопластик, дерев'яний дощечки. Підійде навіть конструктор «Лего». При необхідності ви можете також підібрати для контейнера готову ємність або ящик, відповідні за розміром майбутнього виробу.
3
З'єднайте деталі обичайки клейовим способом. При цьому контейнер повинен міцно триматися, не повинно бути щілин. Один із способів з'єднання частин обичайки - за допомогою клейового пістолета і клею у вигляді розплаву.
4
Візьміть скульптурний незатвердевающій пластилін і рівномірно укладіть його до половини глибини контейнера. Використовувати дитячий пластилін не рекомендується, оскільки від нього буде важко очищати модель. Поверхня пластиліну зробіть гладкою, намагайтеся, щоб при укладанні його не утворювалися щілини.
5
Покладіть в пластилін модель. За допомогою палички або звичайного олівця виконайте в пластиліні дірочки. Вони виконуватимуть функцію замків, щоб при виготовленні виливка не відбулося зміщення двох частин форми .
6
Виміряйте обсяг необхідного формотворного матеріалу. Такий об'єм можна підрахувати за розміром використовуваного контейнера, або використовувати сипучий матеріал, який буде потрібно насипати спочатку в форму, а потім - в яку-небудь мірну ємність.
7
Змастіть поверхню моделі розділової мастилом. Використовуйте не силіконову змазку, а, приміром, воскову, жирову або мильний розчин.
8
Компоненти формувальної маси розмішайте в співвідношенні, наведеному в інструкції. Тепер залийте масу тонкою цівкою по контуру обичайки, стежачи при цьому, щоб не утворювалися бульбашки повітря. Після затвердіння верхній частині форми повністю видаліть пластилін. Дійте гранично акуратно, щоб не пошкодити поверхню.
9
Знову змастіть модель і форму (включаючи замки). Приготуйте двокомпонентний формувальний матеріал і дочекайтеся повного затвердіння форми . Тепер розділіть форму на частини і вийміть модель. Ваша форма готова до використання. Для виготовлення виливки залишається щільно з'єднати частини форми і залити в неї вибраний вами литтєвий матеріал, наприклад, полімерну смолу або гіпс.
Корисна порада
Додаткове джерело: «Як зробити литьевую форму», Г. Менгес, 2007.