Як завести машину новачкові. насос качає а стартер не крутить мицубиси спайс старий.

Водії з невеликим стажем частенько не можуть завести машину . Вони починають нервово крутити ключ і з силою тиснути на педалі, але нічого не виходить. І навіть якщо почати судорожно ритися під капотом, шанси на успіх будуть мінімальні. Потрібно просто дотримуватися певного порядку дій. В результаті, навіть якщо автомобіль не вдасться завести, за кілька хвилин ви дізнаєтеся, який вузол вимагає ремонту або заміни.
Вам знадобиться
  • - тестер,
  • - викрутка,
  • - набір ключів.
Інструкція
1
Прислухайтеся, чи працює стартер після повороту ключа, провертаючи двигун. Якщо стартер не крутить, прислухайтеся: повинно з легким клацанням спрацьовувати втягує реле. Якщо після підтягування контактів на стартері він не заробив, можна не нервувати, а йти в автомагазин за новим стартером. Якщо ж тягове реле не спрацьовує, подивіться: загоряються чи лампочки на приладовій дошці. Якщо так, то проблема в реле, якщо ні - в акумуляторі. Почистіть і підтягніть його клеми, якщо після цього при повороті ключа панель не засвітилася, то акумулятор сів. У цьому випадку «підкорити», накинувши проводу від акумулятора товариша. Автомобіль повинен завестися, а з акумулятором розберетеся пізніше. Спроба завести сучасний автомобіль «з штовхача» ні до чого доброго не приведе. Цей спосіб годиться тільки для стареньких ВАЗів та інших дітищ радянського автопрому або дуже старих іномарок. Якщо стартер крутить мляво, особливо взимку, ймовірно виникли ті ж проблеми з акумулятором.
2
Якщо стартер крутить добре, то проблема, найімовірніше, в системах запалювання або подачі палива. Почніть з запалювання. Зніміть з розподільника центральний провід, що йде від котушки запалювання, і закріпіть його кінець на відстані 5-6 мм від металевого предмету автомобіля. При цьому не тримайте його руками, тому що вдарить струмом, і не допускайте, щоб він торкався до металу. При повороті ключа повинна проскакувати іскра. Якщо її немає, продзвоните котушку запалювання та її контакти. Якщо проблема в котушці, то її потрібно замінити, якщо ні - зверніться на станцію техоблужіванія. Далі все набагато сложнее.Еслі ж іскра є, перевірте наявність іскри на свічках: викрутити їх, різьбову частину оберніть неізольованим проводом і замкніть його на масу. Поверніть ключ запалювання, якщо іскри немає, то проблема в розподільнику. Потрібно зняти його кришку і почистити контакти. Якщо на бігунку розподільника видно слід пробою, замініть його.
3
Коли іскра на свічках є - проблема в системі подачі палива. Якщо вона інжекторна, можна закривати автомобіль і шукати евакуатор, який доставить його на станцію техобслуговування. З нею навіть досвідченому водієві не впоратися. У карбюраторних системах все простіше. Зніміть патрубок перед карбюратором і переконайтеся, що бензонасос качає, натискаючи на спеціальний важіль на ньому. Якщо бензин не пішов - потрібно міняти мембрану насоса або його цілком. Наступний етап - демонтаж повітряного фільтра, щоб відкрити доступ до карбюратора. Якщо різко натиснути на тросик дросельної заслінки (падали газу), в камеру має подаватися паливо (повітряна заслінка повинна бути відкрита). Якщо його немає, потрібно знімати, розбирати і повністю чистити карбюратор. Для новачка дана задача дуже складна.
4
Останній діагноз, якщо все нормально, а двигун не заводиться - порвався або провернули ремінь распредвала. Заміна здійснюється на СТО.
5
Якщо двигун почав чхати і хрипіти, але не заводиться, особливо якщо перед цим були проблеми, які тепер вирішені (наприклад, з'явилася іскра), почистіть свічки запалювання, які просто залиті бензином.