Як розшифрувати vin код.

VIN- код автомобіля - це основна інформація про машину. Знаючи його, можна легко з'ясувати, що цікавлять вас деталі про долю даного авто. Однак далеко не всі знають, як правильно розшифровувати цю буквено-цифрову комбінацію.
Вам знадобиться
  • техпаспорт автомобіля із зазначенням VIN-коду
Інструкція
1
Щоб отримати інформацію про виробника, рік випуску та інших деталях, пов'язаних з вашою машиною, не полінуйтеся, загляньте в технічний паспорт транспортного засобу. Тут ви побачите VIN- код (від англ. Vehicle identification number). Його стандарти прийняті і Євросоюзом, і провідними автотранспортними гігантами світу. Пам'ятайте, що VIN включає в себе 17 цифр і букв (обов'язково латиницею). Однак символи алфавіту такі, як I (i), О (о), або Q (q) ви в IN- код е не знайдете. Їх немає, щоб автоаматорів не переплутали їх з цифрами.
2
Починаючи розшифровку, пам'ятайте, що перший символ визначає країну-виробника. Так, наприклад, якщо на першому місці код а стоять цифри з 1 по 5, то це означає, що машина була виготовлена в Північній Америці. Однак на першому місці можуть стояти не тільки цифри, але і букви. Вказівка на літери з S по Z скаже вам, що авто родом з Європи.
3
2-га позиція в VIN-ті - це компанія-виробник. Кожній марці привласнена своя буква. Як правило, нею є перша буква в назві машини. Наприклад, Audi - це А, Ferrari, Fiat, Ford - це F. Але звичайно ж трапляються й винятки. Їх необхідно уточнювати або через офіційного дилера, або через інтернет. Третій символ в VIN- код е позначає тип транспортного засобу. тобто, розшифрувавши його значення, ви зможете зрозуміти, що перед вами легкове авто.
4
Наступні п'ять значень (з 4 по 8) визначає характеристики автомобіля. Якщо ви хочете уточнити, який тип кузова у транспортного засобу або, наприклад, тип двигуна, то вам потрібні саме ці цифри. Деякі виробники використовують показник під номером вісім, щоб описати тип двигуна (це потрібно в тому випадку, коли при виготовленні моделі використовуються різні).
5
Коли розшифровуєте VIN- код , пам'ятайте, що 9 позиція - це контрольна цифра. А 10-я вказує на модельний рік. Починаючи з 1980 по 2000 рік вказувався відповідною буквою. Нульові відзначилися в код е відповідними цифрами. Так, наприклад, якщо машина була випущена з конвеєру в 2002 році, то в ідентифікаційному код е ви знайдете цифру 2. Однак, починаючи з 2010 року момент випуску автомобіля знову прописується в буквеному значенні. Пам'ятайте, що модельний рік може відрізнятися від календарного і залежить від рішення виробника. Його початок, як правило, визначається моментом запуску нової марки.
6
Якщо ви хочете дізнатися, на якому заводі збиралася ваша "ластівка", то зверніть увагу на 11 символ в VIN- код е. А от з 12-ої по 17-у позицію вказуються номера шасі, які визначені заводом-виробником.