Як купати чихуахуа.

Походження породи чихуахуа пов'язують з древніми ацтеками. Це рухливі, веселі собаки невеликого розміру, які прекрасно себе почувають навіть в маленьких квартирках. Вони люблять людей і добре піддаються дресируванню. Довгошерсті і короткошерсті чихуахуа досить ніжні створіння, тому при купанні важливо дотримуватися певних правил.
Інструкція
1
Цуценят чихуахуа до 5-6 місяців краще не купати. Якщо під час прогулянки щеня забруднив лапи, то їх можна протерти вологою ганчіркою. Перші щеплення щеняті роблять в 2-3 місяці, потім щеплення повторюють щороку. Після щеплення слід вичекати три тижні і тільки потім собаку можна мити.
2
У кінологів немає єдиної думки, як часто можна мити чихуахуа . Деякі радять робити це не частіше, ніж один раз на 3-4 місяці, деякі допускають щомісячне проведення процедури купання. Передбачається, що занадто часте миття вовни сприяє тому, що з неї вимивається природна жирова захисна плівка і шерсть стає тьмяною, сухий і ламкою, крім того, у собаки може з'явитися лупа.
3
У кожному разі, для миття слід використовувати спеціальні «собачі» шампуні. Особливу увагу зверніть на те, щоб у вуха собаці не потрапила вода, це може стати причиною інфекції та запалення вушного проходу. Перед купанням скрутіть пару невеликих ватних тампонів і засуньте їх у вуха собаки.
4
Температура повітря у ванній кімнаті повинна бути достатньо високою, щоб собака не замерзла, не нижче 24 градусів. Температура води - 35-36 градусів. Воду можна набрати і в раковину, собака цілком поміститься в ній.
5
Попередньо намочивши шерсть, полив собаку з ковша, нанесіть на все тіло, хвіст і вуха шампунь. На лапи і живіт можна побільше. Намильте шерсть і потім змийте шампунь, поливаючи собаку з ковша або душу. Відразу ж закутайте її в рушник. Ватні тампони можна видалити.
6
Акуратно і ретельно витріть тіло, хвіст, лапи і голову. Можна висушити мокру шерсть феном, тільки проконтролюйте, щоб повітря не був гарячим. Чи не пересушуйте шерсть собаки при сушінні феном, але і не переохолодитися собаку, якщо повітря буде занадто холодним.
7
Протріть вушні проходи собаки спеціальним спреєм для вушної раковини, нанесеним на ватяну паличку. Очі можна обробити і протерти шерсть навколо них спеціальним засобом або просто вологим пакетиком вже завареного зеленого чаю. Раз на місяць необхідно підстригти кігтики, які у чіахуахуа практично не сточуються природним чином.
Для всіх тварин купання є дуже важливу процедуру. Воно є відмінною профілактикою всіляких шкірних захворювань. Хтось переконаний і незмінно практикує думку про те, що собак миють всього один раз в рік. Насправді, не залежно від того, якої породи ваша собака, мити її треба, коли собака брудна. Винятком може бути час, коли на вулиці дуже холодно. Якщо у собаки шерсть гладка або досить жорстка, тоді Мит її можна трохи рідше. У таких собак шерсть здатна самоочищатися.
Інструкція
1
Привчайте цуценя до миття з самого раннього віку. З собаками це простіше, ніж з кошкамі.Частое миття собаки належить, в основному, в «брудні» пори року, а саме, восени і навесні. Адже саме в ці похмурі деньки ваш вихованець повертається з прогулянок брудним, мокрим, таким, якого навіть на килим біля дверей деколи пускати не хочеться.
2
Для більш частого миття потрібно запастися певною інформацією, як це робити, а також і спеціальними засобами. Так, придбайте в спеціальному зоомагазині підходящий шампунь. Він повинен бути м'яким, але не повинен сушити шерсть собаки. Перевірте, щоб до складу шампуню входив яєчний білок або лецитин. Неправильний шампунь може загрожувати неприємними наслідками аж до випадання шерсті. При наявності у собаки бліх використовуйте спеціальний шампунь з вмістом інсектицидів.
3
Перед тим, як помити собаку, не забудьте ретельно розчесати її. Навіть короткі відмерлі волоски краще видалити гребінцем перед миттям. Скористайтеся для полегшення процедури спеціальними засобами, які також можна придбати в зоомагазинах.
4
Для миття собаки підготуйте ванну або невелике коритце, адже розміри собаки невеликі. На дно коритця заздалегідь покладіть великий рушник або який-небудь гумовий килимок. Так лапи вашого вихованця не будуть ковзати і він не злякається, і буде з радістю приймати ванну.
5
Переконайтеся, щоб вода була теплою, не більше 35-40 градусів. Загартовуйте таким чином вашого вихованця, адже це хороша профілактика будь-яких простудних захворювань. Підвищивши температуру купання ви можете зіпсувати шкіру і шерсть свого улюбленця.
6
Після того, як ви закінчили мити свою собаку, трохи відіжміть шерсть, потім дайте цуценяті самому обтруситися. Потім ретельно просушіть шерсть, промокаючи її рушником. Використовуйте для цього вафельний рушник великого розміру. До того, як шерсть висохне, займайте цуценя чим-небудь, щоб він не заснув.
7
І ще одна порада. Купайте собаку в вечірній час після прогулянки. Так ви зумієте уникнути непотрібної застуди.