Як зробити заземлення в будинку. Як зробити заземлення в квартирі.

Правила безпеки вимагають, щоб все електрообладнання в будинку було заземлено. Якщо заземлення не зроблено при будівництві будинку, можна обладнати його самостійно, дотримуючись нескладні правила і використовуючи доступні матеріали.
Інструкція
1
Перш за все, підберіть матеріали, з яких будете робити заземлення. З точки зору економії, зробити заземлення в будинку вигідніше зі сталі. Якщо ви використовуєте кутовий або прямокутний профіль, величина площі поперечного перерізу електрода повинна бути 150 мм і більше. Якщо використовується труба, вона повинна мати діаметр 32 і більше міліметрів, а стінки завтовшки 3,5 мм. Електрод повинен мати довжину більше 2-х метрів при повній відсутності покриттів, сприяють погіршення електричного контакту (фарба, лак і т.д.).
2
Викопайте три ями глибиною 50 см, розташувавши їх у формі рівностороннього трикутника, і з'єднайте ями за допомогою траншей тієї ж глибини.
3
По кутах трикутника забийте заземляющие електроди за допомогою кувалди.
4
Якщо грунт твердий, можлива деформація верхніх кінців електродів від ударів кувалди. В такому випадку, зріжте деформовані ділянки болгаркою і продовжите роботу до повного забивання електрода.
5
З'єднайте електроди за допомогою сталевого провідника, що має перетин 50 і більше мм, або використовуйте сталеву смугу, що має ширину 40 і товщину 4 мм.
6
Для того щоб зробити заземлення в будинку якісним і надійним, всі з'єднання виконуйте тільки за допомогою зварювання.
7
Ту ж смугу (провідник) простягніть до точки майбутнього введення в будинок і виведіть над землею.
8
Для приєднання заземлення до заземлювального провіднику приваріть до смуги болт М8 або М10.
9
Просвердлите отвір в стіні і з'єднайте проводом щит із заземлюючим пристроєм (мідний не менше 6 мм, алюмінієвий не менше 16 мм).
10
Зробіть розводку від щитка до всіх розеток і електроприймачів.
11
Все, заземлення готово. Тепер бажано перевірити величину електричного опору. У заземлюючого пристрою воно повинно складати 4 Ом і менше. Якщо більше - збільште число електродів.