Як запобігти варикозу.

Варикозне розширення вен - це не тільки косметичний дефект, а й тяжкість, і біль в ногах. Варикоз може бути через безліч причин. Головне, вчасно почати робити профілактику, тоді захворювання можна якщо не запобігти, то хоча б відкласти.
Інструкція
1
Люди, які проводять більшу частину дня і стоячому або сидячому положенні, ризикують заробити варикозне розширення вен. У деяких є спадкова схильність до варикозу. Якщо є зайва вага і проблеми з серцево-судинною системою, то такі люди також відносяться до групи ризику.
2
Щоб уникнути проблем, не носіть постійно взуття на високих підборах. Оптимальний розмір каблука 5-7 см, а ще краще, якщо на вашій повсякденного взуття каблук буде 2-3 см або його не буде взагалі.
3
Давайте вашим ногам перепочинок протягом дня, при будь-якій можливості лягайте хоча б на кілька хвилин або кладіть ноги на піднесеність. Також рекомендується міняти сидяче положення тіла на стояче, і навпаки.
4
Лижі, конки і ролики дуже добре зміцнюють литкові м'язи, тим самим вени залишаються в покладеним ним місці. Заняття повинні проводитися регулярно, 2 рази на тиждень.
5
При схильності до варикозу краще відмовитися від куріння, не можна сидіти нога на ногу і носити сильно стягуючі ноги панчохи і колготки. Зверніть увагу, що компресійний трикотаж не шкідливий при варикозі, т.к. він зроблений таким чином, що на вени немає зайвого навантаження.
6
Правильне харчування є ще одним методом профілактики. Відмовтеся від надмірного споживання кави і алкоголю. Їжте більше продуктів, багатих на клітковину таких, як: капуста, яблука, цільні крупи.
7
Якщо у вас все ж з'явився варикоз, ні в якому разі, не займайтеся самолікуванням, а зверніться до фахівців, які підберуть курс лікування, відповідний саме вам. Адже причини варикозу можуть бути різними. Однією з них є занадто густа кров, в цьому випадку лікують кроворазжіжающімі препаратами. Тому спочатку необхідно обстежитися (перевірити серце, зробити коагулограму і т.д.), а потім вже починати лікування.
Корисна порада
Пам'ятайте, що краще запобігти захворюванню, ніж потім його лікувати.