Як прибрати холестерин. Як боротися з холестерином.

Холестерин організму людини потрібен для розщеплення жирів; частково він потрапляє всередину з продуктами харчування, частково - синтезується печінкою для утворення жовчі. Помірне його кількість необхідно, але з надлишком організм не справляється. Ось тоді холестерин і стає небезпечним, осідаючи в стінках кровоносних судин у вигляді «бляшок». З цими-то надлишками і слід боротися.
Інструкція
1
Головна причина надлишків холестерину - переважання в вашому раціоні продуктів з жирами тваринного походження (особливо це стосується субпродуктів, м'яса водоплавних птахів, яєць та копченостей) і високим вмістом вуглеводів. Зменшіть їх кількість, замінивши тими продуктами, в яких холестерину менше. Наприклад, замість свинини віддайте перевагу морській рибі і морепродуктів або нежирному м'ясу - кролику, курці або яловичині. І, звичайно, не переїдайте.
2
Вживайте більше овочів і фруктів. Причому постарайтеся їх є не у вигляді десертів, а як повноцінне блюдо. Дуже гарні моркву і кукурудза, лимон, часник і цибулю, хрін, сухофрукти, горіхи. До речі, цибулю і часник, як стверджують дослідники, не тільки не містять холестерину, але ще й не допускають утворення тромбів. І, що особливо цікаво - їх властивості не зникають навіть при тепловій обробці. Успішно борються з холестерином всі натуральні приправи. Виводять холестерин з організму також баклажани і картоплю.
3
Знижують рівень холестерину бобові (горох, квасоля) та злакові культури, каші з різних круп, особливо корисні серед них гречана і вівсяна. Бобові та злакові комбінуйте між собою. Кисломолочні продукти теж повинні завжди бути присутніми у вашому холодильнику. Звичайно, жирні вершки і сир при цьому потрібно їсти нечасто, як і тверді сири, але зовсім виключати ці продукти з раціону не радять. А от кава зі списку ваших напоїв викресліть назавжди, замінивши його мінеральною водою без газу, вичавленим соком з фруктів і зеленим чаєм.
4
Виведенню зайвого холестерину сприяють заняття спортом або танцями. Якщо на це не знаходите часу, то хоча б робіть зарядку вранці і частіше ходіть пішки.
5
Оскільки накопиченню холестерину дуже сприяють куріння і зловживання алкогольними напоями, то від цих шкідливих звичок теж, безумовно, слід позбутися.
6
Рівень холестерину знижує активоване вугілля, і якщо його приймати по таблетці три рази на день протягом місяця, то можна досягти непоганих успіхів.
7
Недавні дослідження вчених показали, що зайвий холестерин можна прибрати за допомогою масажу і медитації, коли відбувається розслаблення м'язів і зняття нервової напруги. Висновок такий: не нервуйте і частіше посміхайтеся, в будь-якому випадку, організму це не завадить.
Зверніть увагу
Вчені встановили, що буває як «поганий», так і «хороший» холестерин. І для профілактики атеросклерозу недостатньо зменшити рівень «поганого» холестерину. Важливо підтримувати на належному рівні «хороший», без якого неможлива нормальна робота внутрішніх органів.
Корисна порада
«Шкідливий» холестерин надходить до нас з їжею тваринного походження, наприклад, вершкове масло, маргарин, сметана, жирне м'ясо і т.д. Такий холестерин погіршує роботу серця, так як затримується на стінках судин і утворює свого роду «холестеринові бляшки». Найголовніше старайся є, якомога більше продуктів, багатих на клітковину - вони відмінно борються з «шкідливим» холестерином, знижуючи його рівень.