Як увійти в спадщину.

Справа про спадщину відкривається після смерті спадкодавця за заявою спадкоємців. Спадкоємцем можна стати за законом, якщо немає заповіту. Якщо мається заповіт, то все майно перейде зазначеним особам. Винятки становлять випадки, коли за життя спадкодавця на його утриманні перебували неповнолітні, недієздатні або обмежено здатні громадяни. В цьому випадку, незалежно від заповіту, вони отримають належну частку. Щоб відкрити справу про спадщину, слід звернутися до нотаріуса.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - заява;
  • - документи на майно;
  • - опис майна;
  • - свідоцтво про смерть ;
  • - документи спадкодавця.
Інструкція
1
Зверніться до нотаріуса за місцем проживання спадкодавця. Якщо останнє місце проживання невідомо, то ви можете звернутися в нотаріальну контору того району, де знаходиться найцінніша частка майна.
2
Уявіть ваш паспорт, напишіть заяву на запропонованому бланку. Також від вас буде потрібно опис всього майна, свідоцтво про смерть спадкодавця, виписка з будинкової книги з місця проживання спадкодавця, копія свідоцтва про шлюб. Документи на нерухомість з БТІ запросить нотаріус, так як в даній організації вам не зможуть видати всі виписки та копії без запиту з нотаріальної контори, суду або без свідоцтва про право власності. Якщо якихось документів у вас немає, то нотаріус вам зобов'язаний посприяти в їх отриманні (закон про нотаріат).
3
Отримати свідоцтво про спадщину ви зможете через 6 місяців після смерті спадкодавця, якщо всі спадкоємці прийшли до спільного і добровільною згодою про розподіл майна і з'явилися на світ. Тобто всі спадкоємці, зачаті за життя спадкодавця, повинні з'явитися на світ, щоб всі інші змогли отримати свідоцтво про спадщину. Якщо хтось із спадкоємців ще не з'явився на світ, то всі чекатимуть результату пологів.
4
Якщо всі спадкоємці не можуть прийти до взаємної згоди про розділ спадщини, нотаріус не зможе видати свідоцтво про спадщину. В цьому випадку зверніться до Арбітражного суду для розділу майна, отримаєте рішення суду і знову зверніться до нотаріуса.
5
Якщо ви не бажаєте вступати в права спадкоємця, то можете письмово відмовитися від спадщини на користь інших спадкоємців або просто відмовитися. Також закон не забороняє зовсім не заявляти про свої права, в цьому випадку спадок буде розділене між іншими спадкоємцями, які подали заяву про свої права.
6
Про права на спадок заявите не пізніше, ніж протягом 6 місяців після смерті спадкодавця. Якщо ви пропустили зазначений термін і спадок вже офіційно розділене, то вам доведеться звернутися в суд і подати документи або пояснення, що причина запізнення є поважною. Якщо ви не знали про смерть спадкодавця, то це відноситься до розряду поважних причин, за якою всі спадкоємці, які розділили між собою майно, зобов'язані вам виплатити належну частку в грошовому еквіваленті або віддати рівноцінну частину майна.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QbTYdyqtcM8
Корисна порада
Ознайомтеся з усіма правовими актами РФ, регулюючими отримання, розділ і вступ в спадок.
У разі смерті людини її майно передається особам, які згідно із заповітом або за законом вважаються спадкоємцями. Закон чітко визначає коло таких осіб. Якщо таких немає, то майно померлого дістається державі.
Інструкція
1
Спадкування за заповітом за визначенням припускає, що спадкоємців встановлює заповідач. Якщо заповіт не було складено, спадкоємцями за законом вважаються споріднені особи, які можуть вступити в спадок без заповіту.
2
До числа спадкоємців, які в першу чергу можуть претендувати на спадщину, відносяться діти (у тому числі ті, які усиновлені або які народилися після смерті залишив спадок людини). Також до таких спадкоємцям відносяться чоловік або дружина померлого і його батьки або усиновителі. Усі ці особи мають право на рівні частки майна померлого.
3
До числа спадкоємців, які претендують на спадщину в другу чергу, відносяться рідні сестри, рідні брати, а також бабусі й дідусі. Вони також мають рівні права на спадкування, але приймати спадщину можуть тільки в разі, коли, жоден спадкоємець першої черги не знайдено або якщо вони відмовилися від спадщини.
4
Щоб вступити у спадок без заповіту, спадкоємець повинен не пізніше, ніж через шість місяців, що минули з моменту встановлення факту смерті залишив спадщину особи, подати заяву про бажання прийняти спадщину в нотаріальну контору. При відсутності такого документа він вважається таким, що відмовився від спадщини, а його частка спадщини розподіляється між рештою спадкоємцями.
5
Однак термін подання такої заяви може бути продовжений в судовому порядку, якщо причина, по якій заяву не було подано в строк, буде визнана судом поважною.
6
Спадкоємець може не приймати своєї частки спадщини. Відмова може бути зроблений на користь інших наследующих осіб або на користь держави. Скасування такої відмови законом не передбачена.
7
Спірні питання по розділу майна померлої людини, вирішуються судовими органами, які приймають рішення на підставі існуючих статей закону.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iBvsFxIL8P0
Зверніть увагу
Якщо нотаріус невідомий, зверніться в місцеву нотаріальну палату, співробітники якої перевірять наявність заповіту за всіма нотаріусам. Пишемо у нотаріуса заяву про бажання вступити у спадок або відмовитися від нього. Вступити в спадщину або відмовитися від нього ви можете тільки повністю. Приміром, ви наслідуєте 1/2 частина квартири і 1/2 частина заміського будинку.
Корисна порада
Як вступити у спадок. Спадкування означає перехід після смерті особи його майнових прав і обов'язків до інших осіб, коло яких визначено заповітом або законом. Термін для вступу в спадщину становить 6 місяців з моменту смерті спадкодавця. Прийняти спадщину можливо і після закінчення 6 місяців, проте ця процедура набагато складніше, ніж вступ у спадок у передбачені законом терміни.