Як утеплити панельний будинок.

Багато жителів панельних будинків потерпають від холоду в квартирах, особливо, якщо квартири кутові або розташовані в північній частині будинку. В наш час ще й стан опалення в багатоквартирних будинках залишає бажати кращого. Причинами слабкого збереження тепла можуть бути щілини в панельних стиках, яка просіла пакля в старих вікнах і т.д. Всі можливі способи утеплити панельний будинок залежать від вашого бажання, можливостей і терпіння.
Інструкція
1
Утеплювати панельний будинок в нинішній час прийнято пінопластом. Зовнішнє утеплення пінопластом здійснюється фахівцями (промисловий альпінізм), вартість такого утеплення залежить від висоти і складності работи.Перед утепленням варто проконтролювати герметизацію стиків. Якщо ви самі вирішили утеплити свою квартиру зовні (на 1-2 поверхах), то це можливо.
2
Проведіть герметизацію стиків панелей. Для цього слід: - очистити порожнини стиків, просушити і заґрунтувати; - всередину засучтеся ущільнювач, призначений для ізоляції, це можуть бути пористі прокладки з наирита або Пороізол; - провести повторну очистку стику, продувку стисненим повітрям, висушування; - справити обмазку мастиками.
3
Очистіть стіну від можливих покриттів.
4
Якщо ви вирішили використовувати як утеплювач пінопласт, вибирайте 5-ти міліметровий з щільністю 35 або 10 мм з щільністю 25. За допомогою шпателя нанесіть клей (наприклад клеюча суміш Ceresit СТ 83, може бути й інша) тонким шаром.
5
Прикладіть до стіни аркуш пінопласту і притискайте його обертальними рухами. Листи пінопласту повинні щільно прилягати один до одного.
6
Закріпіть покриття за допомогою кріпильних елементів - парасольок. Отвори робіть через пінопласт за допомогою перфоратора з обмеженням по довжині кріпильних елементів.
7
Нанесіть на пінопласт армуючої сітки за допомогою спеціального клею. Сітку виріжте суцільним шматком. Нанесіть на пінопласт 2-3 мм клею, втисніть в нього сітку і розрівняйте шпателем. Поверхня повинна вийти абсолютно рівною.
8
Після висихання клею можна виробляти подальші роботи, наприклад, нанести декоративну штукатурку.
9
Крім утеплення самих стін слід звернути увагу на ізоляцію вікон, стан радіаторних батарей, стан даху. Найменші щілини і отвори знижують температуру в приміщенні.