Як уберегтися від пожежі.

Пожежа є одним з найсерйозніших неконтрольованих лих. Загасити пожежу часто буває дуже складно, і набагато простіше здійснювати необхідні заходи пожежної безпеки - як на робочому місці, так і вдома, і при поїздці за місто.
Інструкція
1
Для запобігання пожежної ситуації необхідно знати основні причини виникнення пожеж. Це в першу чергу необережне поводження з вогнем, недотримання правил експлуатації електричних приладів, грози, самозаймання горючих речовин, недотримання правил користування газовими плитами.
2
Відпочиваючи на природі, не залишайте після себе непогашене вогнище. При цьому завжди заливайте вогнище, а не просто чекайте, коли перестануть горіти дрова - тліючі жарини легко можуть розгорітися знову. Розводячи вогонь, окопалися місце багаття канавкою або насипте по колу пісок, щоб вогонь не поширився далі відведеного під нього місця. Ніколи не розводьте багаття в суху спекотну погоду.
3
На дачі і там, де багато дерев'яних будівель і дерев, що не паліть сміття, траву, багаття. При використанні мангала стежте за напрямком вітру, щоб іскри не перекинувся на дерев'яні споруди. При поводженні з вогнем завжди майте під рукою достатній запас води для швидкого реагування.
4
Будинки стежте за правильною експлуатацією побутової техніки та газової плити. Пояснюйте дітям з самого раннього віку правила поводження з вогненебезпечними предметами, не допускайте дітей до розеток, електричних приладів, газовій плиті.
5
Дуже багато пожеж виникає через необережне поводження з сигаретами. Візьміть за беззаперечне правило ніколи не палити в ліжку і завжди ретельно гасити недопалки перед тим, як їх викинути.
6
Йдучи з дому і лягаючи спати, обов'язково перевірте, щоб всі електричні прилади та плита були вимкнені.
7
Для запобігання пожежі в результаті грозового розряду, наприклад, на дачі, встановіть поруч з будинком громовідвід.
8
На робочому місці майте на кожному приміщенні вогнегасник. При цьому кожен співробітник повинен уявляти собі, як ним користуватися у разі виникнення пожежної ситуації. Керівники повинні також регулярно проводити стандартні заходи з протипожежної безпеки: консультації співробітників, контроль за протипожежною сигналізацією, забезпечення легкого доступу до запасних пожежних виходів.