Як брати рекомендації. рекомендації Як брати.

Рекомендації при прийомі на роботу вимагають в більшості компаній. Особливо вони важливі для тих, чиї професії пов'язані з тісною взаємодією з людьми. Це домробітниці, няні, водії, кухарі, масажисти і т.д.
Інструкція
1
Щоб взяти рекомендацію у справжнього роботодавця, необхідно повідомити йому про те, що ви збираєтеся звільнятися. Робити це потрібно дуже обережно, так щоб не образити начальника. Заведіть розмову про те, що ви плануєте розширити свій професійний досвід, спробувати себе в суміжній сфері або просто відпочити від роботи. Не кажіть йому, що ви незадоволені зарплатою або умовами праці. В цьому випадку отримати позитивну рекомендацію буде складно.
2
Коли ви підготували керівника до того, що збираєтеся йти, заведіть розмову про рекомендації. Якщо у начальника немає часу писати їх, зробіть це самі. Напишіть про свої професійні навички та вміння, про те, скільки ви працювали в компанії, яких результатів досягли за цей час. Надішліть рекомендацію директору по електронній пошті з проханням прочитати і прокоментувати написане. Швидше за все, він додасть щось від себе. Після цього роздрукуйте лист і віднесіть його на підпис.
3
Не обов'язково брати письмові рекомендації. Багато роботодавців воліють поспілкуватися з колишнім керівником особисто. Перш ніж давати його телефон, обов'язково запитайте дозволу. Якщо директор не налаштований на розмову, зверніться до заступника, або до того співробітникові, хто був тісно пов'язаний з вами в робочому процесі.
4
Зазвичай роботодавець просить рекомендації з останнього місця роботи. Якщо контакт з керівництвом налагодити не вдалося, або причина відходу була не зовсім позитивна, зверніться за відкликанням до передостаннього начальнику. Для цього необхідно підтримувати зв'язок з колишнім місцем служби. Завжди пам'ятайте про це і не забувайте поздоровляти директора зі святами і днем народження. Зусиль від вас це не зажадає, а ось хорошу репутацію складе.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lxOrK7MVkXs
Зверніть увагу
Друк організації на рекомендаційному листі не обов'язкова. Але навіть простий штамп "Для документів" додасть вагу цьому папері.
Корисна порада
Зробіть декілька копій рекомендаційного листа і забезпечите їх телефонами керівництва для підтвердження написаного.