Як визначити карат діаманту.

«Кращі друзі дівчат - це діаманти». З французької мови діамант перекладається як блискучий. Камінь цей являє собою оброблений алмаз, що має певну форму, її ще називають діамантовою огранюванням. Світло, що потрапляє на коштовність, заломлюється на кольорові промені, і здається, що він починає «грати» різнокольоровими квітами. Як визначити вагу діаманта ? Мірою вимірювання ваги діаманта вважається карат і вимірюється наступним чином.
Інструкція
1
Найчастіше це робиться за допомогою спеціальних карат вих ваг. Саме вони допомагають ювелірам визначити вагу, а, отже, і цінність того чи іншого діаманта . При зважуванні цього дорогоцінного каменю точність враховується до тисячних часток карат а. Але при записі ваги враховуються тільки два знаки після коми, а третій, якщо це не 9, прибирається. Слід зазначити, що один карат дорівнює 0,2 грама. Найдрібнішим діамантом вважається діамант вагою 0,01 карат. Якщо камінь має ще меншу вагу, то його називають діамантовою крихтою. Хоч його і буває важко розгледіти (діаметр становить 1мм), в ювелірних виробах застосування вони також знаходять.
2
Другий спосіб, який використовується для визначення ваги діаманта - це вимірювання діаметра самого каменю за допомогою штангенциркуля. Також існують спеціальні таблиці, в яких вказані співвідношення діаметра каменю і його ваги. Але це вимір досить приблизне. Наприклад, камінь в 2мм матиме вагу в 0,03 карат а, камінь в 5,2 мм - 0,5 карат, а камінь в 9,4 мм матиме вага 3 карат а.
3
Найчастіше, нам необхідно дізнатися вагу каменя, який знаходиться вже у виробі, тобто, закріплений в ньому і, звичайно ж, можливості дістати його звідти не можна. В цьому випадку ми можемо обчислити масу каменю за спеціально вирахуваною формулою. Це формула, призначена для каменів стандартної круглої огранювання. Але при цьому важливо пам'ятати, що і в цьому способі можливі похибки. Отже, формула виглядає наступним чином: М = (D ^ 2) х H х 0,0061. У ній використовуються наступні позначення D - це маса діаметр, Н - це висота каменю, а М - це відповідно шукана маса в карат ах. Слід зазначити, що існує якась класифікація каменів в залежності від їх ваги. Так, виділяю дрібні (до 0,29 карат а), середні (до 0,99 карат а) і великі камені (більше 1 карат а).