Як оцінити старовинну книгу.

На думку експертів, книги з історією купують зараз або в якості подарунка, або для додання солідності інтер'єру, або для колекції. А деякі, більш далекоглядні, розглядають старовинну книгу як вигідне вкладення. Класикою стало колекціонування книг тематичних - про полювання, нафту, залізну дорогу і так далі.
Інструкція
1
Найпершим кроком при оцінці старовинної книги є рік видання. До антикварним відносять книги періоду від самого початку друкарства до 1850 року. Останнім часом експерти в більшості випадків вважають такими і ті, вік яких більше 50 років. Подивіться, коли були надрукована томики Пушкіна чи Лермонтова, що зберігаються на полиці ваших бабусь і дідусів. Ймовірно, що ви власник старовинної речі.
2
Зверніть увагу на те, яким тиражем була видана книга. Якщо тираж досить великий та копій книг, таким чином, багато, вона не буде особливо цінною, адже її можна буде придбати далеко не в одному магазині.
3
Серед колекціонерів і фахівців особливо цінуються книги, на яких є особливі позначки, тобто будь-які власницькі позначки, автографи авторів чи знаменитих власників, дарчі написи, перші видання, подарункові або ювілейні видання, книги, виконані під замовлення - все це додає книзі значимість і вагомість і викликає більший інтерес серед фахівців і колекціонерів. Але слід зауважити, що таких книг і видань не так вже й багато і досить часто можна зустріти підробку.
4
Практично всі старовинні цінні книги мають свою так звану «біографію». Саме по ній і можна оцінити старовинну книгу . Існують спеціальні каталоги, за допомогою яких можна дізнатися про книгу, її історії, тиражах, а значить і про цінності. Також аналогічну інформацію можна отримати і на спеціалізованих сайтах в інтернеті.
5
Якщо все ж вам не вдалося визначити цінність тієї чи іншої книги самостійно, зверніться за допомогою до фахівців-антикварам, які більш точно зможуть розповісти про цінності книги. Вибирайте організації з хорошими відгуками, які вже давно на ринку цінних речей, щоб бути спокійними за долю вашої коштовності.