Як вилікуватися від заїкання. Як позбутися від заїкання самостійно.

Така хвороба, як заїкання може загрожувати кожному в не залежності від статі і віку. Але не може не радувати той факт, що заїкання не відноситься до необоротних процесів нервової системи, тобто воно піддається лікуванню. Причини виникнення і способи лікування цієї недуги дуже різноманітні і не до кінця вивчені фахівцями.
Інструкція
1
Ряд психологів радить розібратися пацієнтові зі своїми внутрішніми страхами або душевними травмами. Можливо, що в девстве вас потрясло якусь подію. Реакцією організму стала саме виникло на цій нервовому ґрунті заїкання. Зверніться до фахівця, з'ясуйте разом причину ваших страхів і способи позбавлення від негативного спогади. Ви побачите, що через деякий час ви будете почувати себе впевненіше і менше заїкатися.
2
Якою б не була природа вашого заїкання , наступний крок - візит до логопеда. Він призначить комплекс вправ, які допоможуть якщо не позбутися від заїкання зовсім, то зробити так, щоб воно менш яскраво виражалося.
3
Почніть позбавлятися від заїкання і самостійно. Найбільш поширене вправа - вимовляти слова повільно, як би наспівуючи кожну фразу. Курс такої терапії проходить зазвичай два-три місяці. Заїкання потім повертається, але в значно меншій мірі.
4
Оскільки заїкання найчастіше з'являється в результаті психологічних проблем, спробуйте кілька вправ, які допоможуть зняти напруженість і страх, який заважає нормальному спілкуванню. Зосередженість на власному диханні під час дихальних вправ допоможе вам розслабитися і відволіктися від непотрібних думок.
5
Крім традиційних звичних способів лікування існують і нетрадиційні. До них відноситься точковий масаж. Ця процедура досить тривала (декілька курсів по 10-15 процедур), але при цьому досить ефективна.
6
Як не дивно, існує і метод медикаментозного лікування заїкання . До нього відносяться протисудомні препарати. Але варто зауважити, що багато фахівців висловлюються проти подібного способу лікування.
7
Пам'ятайте, що до скільком фахівцям б ви не звернулися, запорука успіху - ваше власне бажання і впевненість у собі. Прагнете, і все вийде!
Зверніть увагу
Спробуємо з'ясувати, як позбутися від заїкання самостійно. Для цього необхідно визначити, наскільки сильно людина страждає від цього дефекту. Заїкається чи він постійно і наскільки частими бувають перерви в мові? Або дефект проявляється тільки при хвилюванні або під час швидкого розмови? Це дуже важливо, так як вилікувати заїкання при нечастих паузах в мові набагато легше.
Корисна порада
Також до традиційного методу лікування заїкання відносяться релаксації. Але застосовувати цей засіб, як самостійний метод, ми не рекомендуємо. Найбільших результатів ви доб'єтеся, використовуючи релаксацію в сукупності з іншими більш ефективними методами. Сучасний метод лікування заїкання. На дворі XXI століття, і вчені зайнялися проблемою дефекту мови всерйоз. На сьогоднішній день нам доступні спеціальні комп'ютерні програми, здатні допомогти людині позбутися заїкання.