Як замінити мікросхему.

При ремонті апаратури, часто буває необхідність заміни мікросхем. Мікросхеми бувають в DIP корпусі - старі зразки і SMD - це сучасний планарний корпус, меншого розміру, ніж DIP, для пайки безпосередньо до доріжок друкованої плати. Буває, мікросхема НЕ припаяна до плати, а вставлена в спеціальну розетку. В цьому випадку, її заміна дуже проста. Але в більшості випадків, мікросхема просто припаяна електродами до доріжок друкованої плати. Крім того, мікросхеми бувають великої потужності, наприклад 4-х канальний підсилювач потужності для автомагнітоли.
Вам знадобиться
  • паяльник, припой, флюс для пайки, нова мікросхема, довідник по мікросхемах, швейна голка.
Інструкція
1
Щоб замінити мікросхему, спочатку треба дізнатися її марку. Для цього, треба прочитати її позначення на корпусі. Бувають випадки, коли частина корпусу вигорає від перевантаження або перевищення напруги живлення і прочитати назву неможливо, тоді потрібна схема даного апарату. Якщо немає схеми, на аркуші паперу намалювати принципову схему обв'язки електродів цієї мікросхеми і за допомогою довідника, знайти можливий аналог.
2
Тепер потрібно видалити стару мікросхему. Якщо буде Випоюють потужна мікросхема, закріплена на радіаторі, то перед тим, як випаяти її з плати, потрібно від'єднати її від радіатора. Відзначаємо, з якого боку був ключ на мікросхемі, щоб правильно поставити нову мікросхему. Є кілька способів видалення мікросхем з друкованих плат: -Откусів все електроди кусачкамі.-відпоювали кожен електрод окремо, розділяючи електрод і паєчний площадку голкою для шприца, відповідного діаметру. При цьому спочатку розплавляють припій паяльником, а потім на електрод надягають голку для шприца. Акуратно повертаючи голку, заглиблюють її в монтажний отвір на друкованій платі. Так чинять з усіма електродами мікросхеми.-Видаливши припой за допомогою десолдера - товстого пучка з високоактивної тонкого дроту. Десолдер збирає в себе припой, залишаючи на платі мінімум і після цього, можна із зусиллям вийняти мікросхему з її монтажних отворів. Це найпопулярніший спосіб в більшості майстерень по ремонту побутової електронікі.-Нагріваючи ділянку друкованої плати за допомогою технічного фена до температури плавлення припою, зазвичай 275 градусов.-С допомогою спеціальної насадки на паяльник, що дозволяє нагрівати відразу все електроди. Цей спосіб не популярний через дуже великого асортименту мікросхем, що мають різні розміри.
3
Видаливши, найбільш підходящим способом, мікросхему, треба ретельно оглянути її обв'язку на платі. Можливо, ще якась деталь вийшла з ладу. Нерідкі випадки, коли через згорілого маленького резистора, при включенні, виходить з ладу нова мікросхема.
4
Переконавшись, що все гаразд, блок живлення видає правильне напруга живлення, інша схема працездатна, можна монтувати нову мікросхему. Для цього треба видалити залишки слідів горіння старої мікросхеми, якщо вони є, т.к. вони є провідником за допомогою ганчірочки, змоченою в спирті.
5
За допомогою тонкої швейної голки, перевіряємо прохідність отворів. Непрохідні отвори нагріваємо паяльником і за допомогою голки проколюємо отвір в розплавленому припої.
6
Встановлюємо мікросхему на плату так, щоб ключ опинився з потрібної сторони. Якщо мікросхема встановлюється на радіатор, притягуємо болтами до радіатора.
7
Припаюємо кожен електрод окремо. При цьому треба добре прогріти місце пайки, щоб припой взявся за електрод і за монтажний майданчик і при цьому не перегріти мікросхему. Оптимальний час розігріву електрода з припоєм - 2 секунди. При пайку, бажано користуватися флюсом на основі каніфолі або самої каніфоллю. Можна користуватися дротовим припоем з нанесеним на його поверхню флюсом.