Як навчити собаку писати. Як навчити кошеня писять в коробку.

Ви задумалися про придбання цуценяти. І тут же перед вами встає безліч питань. Крім таких питань, якої породи вибрати собаку , як доглядати, як годувати, як дресирувати ... у початківця собаківника обов'язково виникає питання: як навчити собаку писати на вулиці (або будинку в відведеному для цього місці).
Вам знадобиться
  • Газетки, ганчірочки, одноразові непромокальні пелюшки для тварин, терпіння, спеціальний лоток для собак (бувають зі стовпчиками для псів) або котячий лоток, клітина або вольєр.
Інструкція
1
Перш, ніж привчати цуценя справляти свої потреби на вулиці, проведіть йому повний курс щеплень, тільки після цього можна виводити цуценя гуляти. А поки ваш малюк перебуває вдома на карантині, то оговтуватися він буде теж вдома. Погодьтеся, мало приємного, коли калюжки і купки з'являтимуться по всій квартирі. Тому краще відразу вчіть собаку писати в спеціально відведеному для цього місці. Перші кілька днів постійно тримаєте малюка під наглядом.
2
Визначте місце в квартирі, де б вам було зручно розташувати собачий туалет. Підготуйте що-небудь влаговпітивающие, наприклад, газети чи ганчірочки. Зараз в широкому асортименті в зоомагазинах продають вбираючі пелюшки для собачих туалетів. Такий лоток більш надійно захистить ваші підлоги від «підмочування».
3
Постеліть в лоточок пелюшку (газету, ганчірочку), поставте в відведеному місці (або постеліть пеленочку просто на підлогу). Якщо ви не збираєтеся користуватися лотком, то стеліть газети на трохи більшому просторі, ніж потім буде місце для туалету. Поступово скорочуйте це простір до потрібного розміру.
4
На пеленочку потрібно нанести запах сечі цуценя. Зробити це дуже просто. Просто промокніть калюжку (а вже в них нестачі у вас зараз немає) газеткою або ганчірочкою і покладіть в лоточок зверху на пеленочку.Доступ до туалету у цуценяти повинен бути постійним навіть у вашу відсутність.
5
Уважно слідкуйте за щеням, особливо після сну або їжі. Як тільки малюк почне активно обнюхувати підлогу і «шукати місце», обережно візьміть його і віднесіть на лоточок. Звичайно відразу ж щеня не зробить там свої справи і спробує втекти. Дайте йому можливість піти, але в той же час, продовжуйте за ним спостерігати. Як тільки малюк знову почне шукати, де б йому випорожнитися, знову візьміть його і віднесіть до туалету. Таким чином, повторюйте, поки не досягнете, щоб цуценя сходив на пеленочку. Як тільки щеня пописав на лоточок, активно його похваліть. При постійному повторенні цих дій щеня дуже скоро зрозуміє, що від нього вимагається.
6
Якщо у вас немає можливості постійно тримати собаку під наглядом і ви готові на час залишати її в обмеженому просторі, то в цьому випадку принцип той же, що й вище описаний. Придбайте вольєр (клітку) обладнайте її. Помістіть в вольєрі спальне місце для цуценяти, миски для води і їжі і, звичайно, обладнайте туалет.
7
Поки ви знаходитесь вдома, дозвольте вашому собаці вільно пересуватися по квартирі, але у неї повинен бути вільний доступ до вольєру, так як там у неї зараз не тільки туалет, але й місце для відпочинку і миски. Хоча б перший день-два побудьте вдома і допоможіть цуценяті зрозуміти, що йому потрібно ходити в туалет саме на лоточок. Слідкуйте за цуценям, в потрібний момент відносите його на місце.
8
Протягом дня кілька разів закривайте малюка у вольєрі. Так ви привчите його там знаходитися і одночасно допоможете зрозуміти, що саме там він повинен ходити в туалет. Не варто думати, що якщо ви закрили маленького цуценяти в вольєр, то він сам зрозуміє, що писати потрібно на лоточок. Йому також необхідно це пояснити. Для цього спостерігайте за ним і вчасно садіть на «горщик».
9
Настав час навчити собаку писати на уліце.Виводіте собаку якнайчастіше на вулицю (бажано кожні 1,5-2 години), а особливо після її їжі і сна.Начніте спостерігати за вашим вихованцем знову. Як тільки щеня попрямує до свого туалету, візьміть його на руки і винесіть на вулицю в те місце, де ви надалі плануєте вигулювати вже дорослу собаку .
10
Щоб швидше навчити собаку писати на вулиці, візьміть з дому з собою на прогулянку пелюшку з запахом сечі. Покладіть цю пелюшку на землю і прогулюйтеся з собакою біля неї. Після того, як щеня зверне на неї увагу або пописает, бурхливо похваліть його. Беріть з собою на прогулянку таку пелюшку доти, поки собака повністю не засвоїть, що опорожняться слід тільки на вулиці.
11
Гуляйте з собакою доти, поки вона не пописает. Не грайте з цуценям, поки він не зробить свої справи.
Зверніть увагу
Не варто карати цуценя, якщо він пописав не в тому місці. Цим ви досягнете лише того, що малюк почне ретельніше ховати від вас свої калюжки. І досить часто собаки ховають їх вище, наприклад на диванах і ліжках. Тим більше не карайте щеняти, якщо ви його не застали за цими витівками. В цьому випадку він не зрозуміє, за що ви його лаєте.
Корисна порада
Якщо ви застали цуценя пісяючим не в тому місці, то не варто стрімголов бігти до нього і карати, тикаючи мордочкою в калюжу (цим ви мало чого доб'єтеся, а довіра і контакт втратите). Замість цього краще буде вплинути на цуценя шумовим ефектом - кинути поруч з ним що-небудь голосно дзвеняче або плеснути в долоні.
Ви завели будинку цуценя. Він милий і чарівний, смішно їсть і дуже зворушливо бігає по квартирі, спотикаючись і ловлячи власний хвіст. Його ще належить виховувати, тренувати і дресирувати, але найперше, до чого необхідно привчити малюка, - справляти свою нужду не дома на килимку, а на вулиці. Як же це зробити?
Вам знадобиться
  • щеня, статеві ганчірки і газети, терпіння
Інструкція
1
По-перше, поспішати з цим не варто. Якщо ваш щеня зовсім ще крихітка, необхідно поставити йому всі обов'язкові щеплення, а вже тільки після цього виводити його на подвір'я. Справа в тому, що дуже багато збудники смертельних хвороб собак зберігаються саме на вулиці. А заразитися ними в такому ніжному віці для вашого цуценя значить абсолютно нічого хорошого. Обов'язково поговоріть з ветеринаром, він докладно пояснить, після яких щеплень собаці можна буде виходити на вулицю і безперешкодно там гуляти. До цього часу - прибирайте калюжі в коридорі.
2
Коли малюк досягне віку, в якому йому можна буде виходити на вулицю, починайте привчати його ходити в туалет саме там. Собаки - дуже розумні і охайні тварини, вони й самі не люблять, коли в будинку брудно і присутні сторонні запахи. Просто покажіть своєму цуценяті, що є альтернатива його коханому коврику біля ліжка чи підлозі біля ванної! Маленькі собаки ходять в туалет хвилин через 10 після того, як поїдять або поп'ють, тому краще всього відразу після годування виводити їх на вулицю.
3
Обов'язково заохочуйте свого малюка, коли він буде ходити в туалет на вулиці. Нехай він розуміє, що це саме те, що потрібно робити. З часом у собаки виробиться стійкий рефлекс і вона навчиться терпіти і проситися на вулицю. До речі кажучи, вчіться звертати увагу на сигнали, які подає вам ваш щеня. Можливо, він показує, що хоче вийти в туалет, тільки ви поки ще не навчилися це помічати. У різних собак подібні натяки проявляються по-різному: одні пильно заглядають господарям в очі, інші починають поскулівала біля дверей, а треті просто лягають біля виходу і терпляче чекають, коли ви самі здогадаєтеся, в чому справа. До кожного цуценяті потрібен особливий підхід.
Зверніть увагу
Намагайтеся вибігати з собакою на вулицю якомога частіше. Навіть якщо в вас є найменші підозри на те, що вона збирається сходити в туалет найближчим часом. Якщо привчити цуценя полегшуватись саме на вулиці, незабаром він вже не робитиме цього будинку, а стане терпляче чекати наступної прогулянки.
Корисна порада
Якщо щеня облюбував килимок або покривало, відучити його справляти нужду в цьому місці може бути не дуже просто, оскільки воно тепер володіє вельми привабливим для нього запахом. Якщо ви не готові розлучатися з деякими деталями свого інтер'єру, придбайте в зоомагазині спеціальний засіб, запах якого відлякає малюка від полюбився предмета.