Як реставрувати дерев'яні меблі. декупаж Як використовувати трафарет.

Якщо у вас є старі і втратили свій первісний вигляд предмети дерев'яних меблів, не поспішайте їх викидати. Стільці, письмовий стіл, та й іншу меблі досить часто можна відреставрувати своїми руками, перетворивши на стильні та сучасні предмети. Зрозуміло, сьогодні на ринку послуг існує безліч пропозицій по реставрації меблів, але хіба можна відмовити собі в задоволенні самому надати виробу новий вид, керуючись власним смаком і фантазією?
Вам знадобиться
  • - акрилові фарби,
  • - лак,
  • - серветки,
  • - кисть,
  • - клей ПВХ.
Інструкція
1
Спочатку підготуйте меблі до реставраційних робіт. Зніміть старе покриття, ретельно зашпаклюйте, відшліфуйте і заґрунтуйте поверхню деревини.
2
Використовуйте при реставрації меблів найпростіший і класичний спосіб, який передбачає використання морилки і лаку. Виберіть відповідну за кольором морилку, щоб вона імітувала породу деревини, з якої виготовлена ваша меблі . Також вам буде потрібно спеціальний лак для реставраційних робіт. Такий лак добре захистить деревину, вигідно підкреслить її структуру і приховає видимі дефекти.
3
Якщо ви - любитель старовинних меблів, вибирайте техніку «кракелюр». Це спосіб візуального старіння поверхні меблів. Для роботи в цій техніці вам знадобиться спеціальний однокомпонентний лак кракелюр.
4
Для реставрації меблів за допомогою розпису використовуйте акрилові фарби різних кольорів, лак і трафарети. Трафарет, виготовлений своїми руками за заздалегідь підготовленим ескізом, дозволить використовувати техніку розпису меблів навіть у тому випадку, коли ви не дуже добре малюєте. На підготовлену ділянку поверхні за допомогою трафарету нанесіть малюнок, дайте йому висохнути, а потім покрийте двом-трьома шарами захисного лаку. Дуже вдало виглядає розпис на меблів в дитячій кімнаті.
5
Спробуйте реставрацію меблів в техніці декупажу. Декупаж - вид аплікації з використанням багатошарових серветок. Придбайте серветки з вподобаним вам малюнком (це можна зробити в будь-якому магазині). Виріжте з серветки малюнок і наклейте його на поверхню меблів, що підлягає реставрації. Скористайтеся при цьому клеєм для ПВХ, трохи розведеним водою. Після висихання клею покрийте аплікацію лаком (бажано на поліуретановій основі). Тепер таку меблі ви можете використовувати як елемент вишуканого декору своєї квартири.
6
Якщо ви хочете приховати видимі дефекти меблів, використовуйте шпон, спеціальний клей і гарячу праску. Нанесіть клей на поверхню предмета і на шпон, після чого залиште для підсихання. Потім нанесіть два шари клею, покладіть шпон на поверхню реставрується меблів і пропрасуйте гарячою праскою, здійснюючи рухи від середини до країв через аркуш паперу.