Як зробити опалення в будинку.

В даний час існує багато способів проведення опалення в будинку. Залежать ці способи від джерела енергії. Якщо використовується енергія горіння твердих горючих матеріалів, то опалення буде камінним або пічним, якщо будинок підключений до газопроводу, то є можливість опалювати приміщення за допомогою газових котлів. Є також електричне опалення, геотермальне і ряд інших. Незважаючи на свої конструктивні особливості, всі системи опалення мають схожі риси. Розглянемо прокладку опалення на прикладі газового, яке є одним з найекономічніших.
Інструкція
1
Зрозуміло, самостійно встановлювати сам газовий котел можна. Справа в тому, що для цього необхідні спеціальні знання та обладнання. Мають бути дотримані як будівельні норми, так і правила пожежної безпеки. Крім того, бажаючи заощадити на установці котла, ви надасте самому собі ведмежу послугу. Жодна порядна фірма не візьметься за усунення неполадок в кустарно зібраному і встановленому газовому котлі. Пошуки підходящої ремонтної служби не тільки розтягнутий у часі лагодження, а й влетять в копієчку.
2
Бажано проект опалювальної системи закладати при створенні креслень будинку. В газову систему опалення входять теплогенератор, система управління опалювальним процесом, трубопровідна розводка і прилади опалення (радіатори). Місцезнаходження цих конструктивних елементів і повинно вказуватися в креслярському проекті. Оскільки газові котли частіше розташовують на кухні, то її висота повинна бути 2,5 метра і більше, а площа - не менше 15 м2. Якщо приміщення не задовольняє цим умовам, котлу має бути відведено окреме нежитлове приміщення.
3
Спочатку прокладаються труби або в стінах, або в стелі. Це теж необхідно робити на етапі будівництва, інакше доведеться робити додаткову роботу по штробленню стін.
4
Після прокладки труб розміщують сам котел. Котел зазвичай має автоматизовану систему управління. Котел може бути підлоговим або настінним. Найчастіше в невеликих заміських будинках використовують другий варіант. Настінний котел досить компактний, поєднує в одному корпусі сам теплообмінник, пальник, циркуляційні насоси, розширювальний бак і різні регулятори.
5
Якщо паралельно з опаленням будинку планується використовувати котел для нагрівання води, то використовують двоконтурні котли з накопичувачами великого обсягу. Оскільки такі котли використовують багато газу, то доцільно передбачити місце для установки балонів з рідким газом.
6
Останній етап прокладки опалення - установка радіаторів з подальшою продувкою, перевіркою і наладкою встановленого обладнання.