Як навчитися грати на блокфлейте.

Блокфлейта - чарівний інструмент. Він нагадує j середньовіччі, лісових ельфів і гаммельском щуролова. Її звук схожий чи то на музику вітру, чи то на спів птахів. Навчитися грати на ній може кожен, на це буде потрібно не так вже багато часу.
Інструкція
1
Виберіть підходящу флейту. Блокфлейти розрізняються мо матеріалу, тону звучання і аппликатуре. Виготовляють блокфлейти найчастіше з пластика або з дерева. Принципової різниці немає, для навчання підійдуть і та, і інша. Але професіонали впевнені, що у дерев'яних флейт краще, більш м'яке і тепле звучання. Але і коштують вони, відповідно, дороже.По тону поділяють флейти сопраніно, сопрано, альт, тенор і бас. Найпоширеніші флейти - це сопрано. Найнижчий звук у такої флейти - це нота «до» першої октави. Саме такі флейти найкраще підходять для навчання ігре.Апплікатура на флейті може розташовуватися за англійською або німецькою системі. Особливої різниці між ними немає, але починаючому музиканту варто знати, до якої саме системі відноситься його флейта.
2
Навчіться правильно тримати флейту. Зверху повинна розташовуватися ліва рука - вказівний палець повинен прикривати верхній отвір, великий - отвір із зворотного боку флейти. Середній та безіменний палець повинні прикривати друге і третє отвори зверху, а мізинець повинен бути вільний. Пальці правої руки повинні закривати інші отвори, а великий палець правої руки притримує флейту знизу.
3
Навчіться витягувати звук. Витяг звуку на блокфлейте набагато простіше, ніж на поперечної - ви просто дмете в свисток, прикриваючи отвори, а звук видобувається. Спробуйте витягти найнижчий звук. Для цього закрийте всі отвори пальцями і вдувати повітря. Намагайтеся, щоб звук у вас виходив рівний, чи не зривався. Потім відкрийте саме нижнє отвір і зробіть те ж саме. Так ви поступово вивчіть всі звуки, які здатна видавати ваша флейта.
4
Вивчіть аплікатури флейти. Розглядаючи малюнки, запам'ятайте, які отвори яким нотам відповідають. Пізніше ви зможете грати по нотах прості мелодії. Тренуючись і вдосконалюючись, ви, можливо, скоро навчитеся та імпровізації.