Як зшити штору з ламбрекенами.

Штори з ламбрекенами - це штори, декоровані зверху драпірованої оборкою. Відповідно і виглядають вони, як закінчена композиція, що надає кімнаті характерний стиль і урочистість. Зшити штору з ламбрекенами можна самостійно.
Вам знадобиться
  • тканина - основа для фіранок, підкладкова тканина іншого кольору, монтажна тасьма, гачки і нитки, ножиці, праска
Інструкція
1
Виміряйте довжину майбутньої фіранки і визначитеся з довжиною ламбрекену.
2
Тепер підготуйте раскройки. Основна тканина для фіранки: складіть її довжину і висоту ламбрекену, додайте 17 см на підгин знизу, і 2 см на підгин зверху. Розкроїте відрізи з урахуванням того, що їх ширина буде рівна ширині майбутньої фіранки. Потім розкроїте підкладкову тканина, на такі ж відрізи, тільки роблячи їх на 8 - 10 см коротше.
3
Наступним кроком зшийте полотнища основної тканини між собою, і підкладкової. Підігніть і підшийте краю полотнищ так, як було вказано в розрахунках.
4
Тепер потрібно зшити основну тканину - фіранку і підкладку. Для цього складіть їх лицьовими сторонами один до одного і, поєднуючи шви і центри, вирівняйте по верхніх кутах. Зшийте їх по верхній стороні, потім ретельно розгладьте шви.
5
Потім покладіть фіранку лицьовою стороною вниз, і сумістите шви і середину так, що б з боків, від країв підкладки до країв основною фіранки, утворилася смужка шириною в 3 см. Закріпіть тканину за допомогою шпильок або спеціальних голок, і прошийте фіранки по верхній стороні. Потім потрібно зшити штору з ламбрекенами. Після чого переверніть фіранку на іншу сторону і отутюжьте.
6
Виконайте і обробіть кути підгин. Від верхнього кута, відміряйте і відзначте за допомогою шпильок висоту ламбрекену. На цій лінії, з внутрішньої сторони, прикріпіть тасьму так, щоб з обох її сторін залишався припуск на 2,5 см. Акуратно пришийте тасьму, ведучи строчку в одному напрямку, щоб не утворювалося складок.
7
Після того, як пришили тасьму, зберіть фіранку в складки і перекиньте ламбрекен на лицьову сторону фіранки, поверх тасьми.
8
Всуньте гачки в фіранки, щоб вони розташовувалися на відстані 10 см один від одного.