Як зробити лялькові очі. Як зробити очі для ляльки.

Якщо ви займаєтеся виготовленням оригінальних ляльок з різноманітних матеріалів, то напевно стикалися з подібною проблемою: потрібні лялькові очі , купити які досить складно, оскільки завжди потрібен певний колір і розмір спеціально для вашої ляльки. Існує один досить простий спосіб, який дозволяє створити дуже реалістичні скляні очі для ляльок.
Інструкція
1
Для початку визначте масштаб, який ви будете використовувати у своїй роботі. Людські очей в середньому 24 мм в діаметрі. Якщо вашої ляльці потрібні очі діаметром, наприклад, 6 мм - це? від реального розміру. Райдужна оболонка в діаметрі дорівнює практично половині загального діаметра очі .
2
Далі виготовте райдужну оболонку. Для цього змішайте потрібний вам колір з яким-небудь пластиком. Для кольору використовуйте густу акрилову фарбу. З отриманої суміші скачайте «ковбаску» необхідного діаметра. Запікайте її в духовці, але температуру виставте трохи нижче, ніж вказують в інструкції, оскільки пластик дуже тонкий і може досить швидко згоріти.
3
Остиглий пластик пофарбуйте зверху акриловою фарбою, використовуючи більш темний відтінок, ніж колір «ковбаски». Цей прийом створить навколо райдужної оболонки кільце. Візьміть білий пластик і скачайте з нього кульки такого діаметру, яким будуть очі у вашої ляльки.
4
Отриману раніше заготовку для райдужної оболонки розріжте дуже гострим ножем на дрібні шматочки. Візьміть один шматочок і застроміть його в центр білого кульки таким чином, щоб він практично пройшов крізь нього. Знову запікайте все в духовці. Після того як кульки охолонуть, гострим лезом або ножем зріжте зайву частину білка, щоб райдужна оболонка з'явилася на поверхні. Дрібною шкіркою сгладьте всі нерівності, щоб зріз залишився плоским.
5
Розкачайте на столі звичайний пластилін і застроміть в нього практично готові лялькові очі так, щоб вони були добре закріплені для подальшої роботи. Візьміть тонкий пензлик, обмокніте в чорну фарбу і в центр кожної райдужної оболонки помістіть по краплині. Це будуть зіниці. Їх діаметр не повинен перевищувати половину діаметра оболонки.
6
Останній етап - лакування. У центрі райдужної оболонки капніть прозорим лаком. Дайте лаку висохнути і повторіть процедуру кілька разів, щоб утворився невеликий горбок. На завершення весь очей покрийте шаром прозорого лаку. Прикріпіть готові очі на ляльку, і ваше виріб готовий!