Як відволіктися від роботи.

Навіть самому переконаному трудоголіку необхідно час від часу відволікатися від роботи . Важливо вміти робити це як в офісі, так і поза офісом, тому що нерідко робота займає всі думки, і тому неможливо відпочивати навіть у вільний час.
Інструкція
1
Намагайтеся десь раз на дві години протягом робочого дня знаходити п'ять хвилин для себе і своїх потреб. Ваша продуктивність праці від цього тільки зросте, оскільки працювати без зупинки два і більше години дуже важко: розсіюється увага. Під своїми потребами варто розуміти все те, що має для вас значення, тобто спілкування з друзями по електронній пошті, читання новин, кава-брейки з колегами.
2
Виходьте з офісу в обідню перерву. Якщо ви ходите на бізнес-ланчі в сусідні кафе, то проблема вже вирішена, оскільки ви і так залишаєте офіс. Але буває так, що співробітники приносять їжу з собою або харчуються в офісній їдальні. У цьому випадку намагайтеся виходити хоча б хвилин на 15 на вулицю, особливо в гарну погоду. Чим ви будете займатися - просто прогуляєтеся або зайдете в магазин - значення не має. Важлива зміна обстановки.
3
Іноді відволіктися на роботі допомагає просте прослуховування музики. Важливо слухати її в навушниках, щоб вона не заважала іншим. Час від часу можна робити невеликі паузи і слухати улюблені пісні або навіть працювати під них.
4
Нерідко самі компанії створюють умови для того, щоб співробітники могли час від часу відпочивати. Це, наприклад, кімната відпочинку з шахівницею, бібліотека і т.д. Користуйтеся ними - це краще допомагає розслабитися, ніж проведення часу в соціальних мережах. Якщо у вашому офісі нічого подібного немає, то при наявності можливості проявите ініціативу і переконайте в необхідності такого нововведення.
5
Якщо і ввечері після офісу ваші думки весь час повертаються до роботи, спробуйте зайняти вечірній час якої-небудь цікавої вам діяльністю. Зрештою, не дарма кажуть, що найкращий відпочинок - це зміна занять. Можна записатися у фітнес-клуб або спробувати навчитися чомусь новому, наприклад, вивчити іноземну мову або почати ходити в школу водіння. Можливо, спочатку вам доведеться змушувати себе відвідувати заняття, але через деякий час ви відчуєте позитивний ефект.
6
Частіше спілкуйтеся з друзями та колегами. Спільне проведення часу з цікавими і приємними людьми прожене тривожні думки про роботу. Незважаючи на зайнятість, по годині на спілкування можна знаходити майже щовечора.
Для найбільш продуктивної роботи, крім високого ступеня професіоналізму і досвіду, важливо вміння зосереджуватися. Часом можуть відвернути від виконання того чи іншого завдання сторонні думки, інші справи або колеги.

Поглиначі часу

Не відволікайтеся в робочий час на особисті справи і розмови. Крім безпосередньо того часу, який ви витрачаєте на перегляд стороннього сайту або бесіди з подругою по телефону, йдуть витрати на повторне включення в робочий процес. Так, перерви в роботі робити потрібно, але в спеціально відведений для цього час. Не варто постійно перериватися під час важливого процесу. Інакше потім ви, можливо, не встигнете здати проект в строк і без ошібок.Постарайтесь залишати особисті проблеми за порогом свого будинку. Зрозумійте, що зробити це потрібно для вашого ж блага. Обговорення неробочих моментів збиває трудовий настрій і розхолоджує. Потім вам буде складно залучитися в роботу і повернутися до своїх безпосередніх обов'язків.

Відволікаючі колеги

Відвернути на роботі можуть навіть не сторонні справи. Часом під час виконання складного, об'ємного завдання, колега або керівник задає якесь питання, ніби і відноситься до ваших трудових обов'язків, але в даний момент абсолютно зайвий. Незважаючи на великий обсяг роботи і галасливу обстановку, можна навчитися так розподіляти свою роботу, щоб не відволікатися від важливих справ. Якщо ви не впевнені, що найближчим часом вам вдасться попрацювати в стані зосередженості, не беріться за щось трудоемкое.В атмосфері, коли в будь-який момент вам можуть перешкодити, переважно виконувати дрібні завдання, які не потребують високого ступеня концентрації. Так ви не будете стояти на місці, і не постраждаєте від обставин.

Плануйте

Фіксуйте всі справи, які вам потрібно виконати. Інакше в авралі ви можете забути про якесь завдання. Важливо привласнювати кожному пункту з переліку майбутньої роботи ступеня критичності і срочності.Не забувайте переглядати час від часу список справ. По можливості поставте собі нагадування - сигнал на телефоні, спливаючу задачу в органайзері, на комп'ютері або просто записку на стікере.Распределіте справи за часом доби. Наприклад, у ранковий і вечірній час, коли вам гарантована тиша і спокій, краще виконувати найбільш складну роботу. А протягом дня, коли вас можуть відволікти, припустимо, колеги, партнери або клієнти, робіть короткі заданія.Несрочние і неважливі справи, приміром, відправку кореспонденції або перевірку пошти намагайтеся робити в так званому пакетному режимі. Тобто, замість того, щоб кожну годину відволікатися на те, щоб відправити комусь факс, ви можете зібрати кілька документів за півдня, а потім відправити їх разом.