Як солити сало для копчення. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Важливо не тільки вміти вибрати сало для копчення, але також потрібно правильно і завчасно його підготувати. Смак кінцевого продукту залежить від товщини шматка сала, його свіжості, наявності м'ясних прожилок, а також від приправ і спецій, які застосовувалися при підготовці сала до копчення.
Вам знадобиться
  • 1 кг сала;
  • 3 ст ложки солі;
  • 50 г часнику;
  • мелений чорний перець;
  • чорний перець горошком
  • лавровий лист
  • кулінарна нитка.
Інструкція
1
Ретельно вимийте шматки сала, витріть насухо. Гострим ножем розріжте його на приблизно однакові шматки шириною 5-6 см і довжиною 10-12 см. Обрізки сала не викидайте.
2
Очистіть, вимийте часник і потріть половину на дрібній тертці. Другу половину наріжте уздовж на тоненькі часточки. Змішайте сіль з меленим чорним перцем. Додайте натертий часник, перемішайте. Часник дасть сік і сіль частково розчиниться. Ретельно обмажте кожен шматочок сала вийшла сумішшю.
3
Нашпигуйте сало часником. Для цього зробіть з м'ясистою боку шматка глибокий надріз, трохи поверніть ніж, щоб оголилася утворилася порожнина. Затолкніте в отвір часточку часнику. Кожен шматок сала нашпигуйте 5-6 пластинами часнику. З'єднайте по два шматка сала так, щоб м'ясиста частина була всередині, а шкурка - зовні. Між шматками покладіть пару горошин чорного перцю і лавровий лист. Обмотайте здвоєні шматки ниткою.
4
Візьміть каструлю. На дно насипте трохи солі і щільно викладіть спарені шматки сала таким чином, щоб шкурка була зверху і знизу. Намагайтеся, щоб між шматками сала не було просвітів. Проміжки заповніть обрізками. Посипте зверху сіллю. Накрийте сало марлею, зверху покладіть тарілку і поставте гніт. Приберіть в холодильник на ніч. Більше доби тримати сало , підготовлене для копчення, не рекомендується, так як воно візьме в себе дуже багато солі. Жир при копченні витопиться, і кінцевий продукт буде дуже солоним.
Зверніть увагу
Сало має бути м'яким, однорідним з шкіркою з одного боку і невеликими прожилками м'яса з іншого. Воно повинно легко, без зусиль протикати кінчиком ножа.
Корисна порада
Для копчення найкраще брати сало з великими м'ясними прожилками. Ідеально підійде грудінка.Подбірайте приправи за смаком. Можна використовувати гвоздику, м'яту, червоний перець - кому що нравітся.Перед копченням приберіть зайву сіль, інакше кінцевий продукт може вийти пересоленим. Якщо сало чекало копчення більше доби, то його ледь обмойте і обітріть насухо.