Як слід навчати собаку писати.

Ви завели будинку цуценя. Він милий і чарівний, смішно їсть і дуже зворушливо бігає по квартирі, спотикаючись і ловлячи власний хвіст. Його ще належить виховувати, тренувати і дресирувати, але найперше, до чого необхідно привчити малюка, - справляти свою нужду не дома на килимку, а на вулиці. Як же це зробити?
Вам знадобиться
  • щеня, статеві ганчірки і газети, терпіння
Інструкція
1
По-перше, поспішати з цим не варто. Якщо ваш щеня зовсім ще крихітка, необхідно поставити йому всі обов'язкові щеплення, а вже тільки після цього виводити його на подвір'я. Справа в тому, що дуже багато збудники смертельних хвороб собак зберігаються саме на вулиці. А заразитися ними в такому ніжному віці для вашого цуценя значить абсолютно нічого хорошого. Обов'язково поговоріть з ветеринаром, він докладно пояснить, після яких щеплень собаці можна буде виходити на вулицю і безперешкодно там гуляти. До цього часу - прибирайте калюжі в коридорі.
2
Коли малюк досягне віку, в якому йому можна буде виходити на вулицю, починайте привчати його ходити в туалет саме там. Собаки - дуже розумні і охайні тварини, вони й самі не люблять, коли в будинку брудно і присутні сторонні запахи. Просто покажіть своєму цуценяті, що є альтернатива його коханому коврику біля ліжка чи підлозі біля ванної! Маленькі собаки ходять в туалет хвилин через 10 після того, як поїдять або поп'ють, тому краще всього відразу після годування виводити їх на вулицю.
3
Обов'язково заохочуйте свого малюка, коли він буде ходити в туалет на вулиці. Нехай він розуміє, що це саме те, що потрібно робити. З часом у собаки виробиться стійкий рефлекс і вона навчиться терпіти і проситися на вулицю. До речі кажучи, вчіться звертати увагу на сигнали, які подає вам ваш щеня. Можливо, він показує, що хоче вийти в туалет, тільки ви поки ще не навчилися це помічати. У різних собак подібні натяки проявляються по-різному: одні пильно заглядають господарям в очі, інші починають поскулівала біля дверей, а треті просто лягають біля виходу і терпляче чекають, коли ви самі здогадаєтеся, в чому справа. До кожного цуценяті потрібен особливий підхід.
Зверніть увагу
Намагайтеся вибігати з собакою на вулицю якомога частіше. Навіть якщо в вас є найменші підозри на те, що вона збирається сходити в туалет найближчим часом. Якщо привчити цуценя полегшуватись саме на вулиці, незабаром він вже не робитиме цього будинку, а стане терпляче чекати наступної прогулянки.
Корисна порада
Якщо щеня облюбував килимок або покривало, відучити його справляти нужду в цьому місці може бути не дуже просто, оскільки воно тепер володіє вельми привабливим для нього запахом. Якщо ви не готові розлучатися з деякими деталями свого інтер'єру, придбайте в зоомагазині спеціальний засіб, запах якого відлякає малюка від полюбився предмета.