Як навчити співати кенара. Як правильно навчити Кенора співати.

Канарок заводять зазвичай саме через їх унікального голосу. Адже самці цих птахів здатні не тільки чисто і дуже красиво співати, але також відрізняються прекрасними здібностями наслідувачів. Кенаря в стані копіювати синиць, солов'їв і багатьох інших птахів, наслідувати людську мову і навіть досить правдоподібно копіювати музичні мелодії. Але, зрозуміло, для того щоб птах всьому цьому навчилася, необхідно докласти певних зусиль.
Вам знадобиться
  • кенар, птах-учитель, аудіозапис з піснею, затемнення блакитного або зеленого кольору
Інструкція
1
Здатність красиво співати у канарок передається у спадок. Тому, якщо ви неодмінно хочете отримати у власне розпорядження пернатого Паваротті, займіться вивченням родоводу і придбайте тільки птахів від перевірених співунів. Проте однієї спадковості недостатньо, щоб здібності вашого майбутнього виконавця розвивалися належним чином йому необхідно навчання. Адже в природі птахи вчаться співати, наслідуючи один одному.
2
Для кенара необхідно придбати вчителя. Це може бути як більш досвідчений кенар, так і будь-яка інша птиця, співу якої ви хочете навчити юне обдарування. Підійдуть зяблики, синиці, солов'ї та коноплянки. Клітку з учителем встановіть навпроти клітки з вашої птахом так, щоб учневі було його видно. Навчання співу необхідно проводити в окремій кімнаті, де найкраще організувати блакитне або зелене затемнення.
3
Уроки співу найкраще проводити вранці, а тривалість їх не повинна перевищувати 45 хвилин. В день таких уроків має бути не менше трьох-чотирьох. Тільки в цьому випадку ваш пернатий Паваротті зможе засвоїти всі премудрості вправного співу і освоїти майстерність досить швидко. До речі, якщо у вас немає під рукою підходящої птиці для навчання, для цієї мети цілком можна використовувати якісну аудіозапис. Правила тут залишаються ті ж - тривалість не більше 45 хвилин і регулярні повторення.
Зверніть увагу
Якщо ви збираєтеся навчати канарку пісням допомогою аудіозаписів, використовуйте наступну схему: пісня - 45 хвилин, потім пауза і тільки потім нова пісня. Паузу найкраще заповнити звуком пташиної позивкі (це поклацування кенара).
Корисна порада
Якщо використовуєте аудіозапис, зверніть увагу на її якість. Кенар-учень не повинен чути ніякого шуму, хрипу або сторонніх звуків. Намагайтеся вибрати тільки чисте звучання і давайте слухати запис птаху на якісному обладнанні.
У канарок красиво співати можуть тільки самці, а самочки видають тихі і нічим не примітні звуки. На спів кенара впливає декілька факторів, наприклад, чистопородність птахи, природні голосові дані і, звичайно ж, якісно вибраний учитель. Самців обов'язково потрібно навчати співу в молодому віці, так як після трьох років вони перестають запам'ятовувати звуки. Зробити це можна різними способами.
Інструкція
1
Навчання за допомогою учітеляСамим хорошим способом навчання молодняка є їх зміст поруч з учителем. Молодих співунів розсадите по окремих клітинам, а зверху встановіть клітку з досвідченим кенар. Через шість або сім місяців самці запам'ятають пісню вчителя і будуть її постійно повторювати. Обов'язково спостерігайте за процесом навчання, якщо ви побачите, що якась із птахів спотворює коліна пісні - негайно відсадите її, інакше ви ризикуєте зіпсувати спів інших.
2
Спосіб затемненіяКлетку з молодим кенар затемните так, щоб птах міг бачити тільки корм і воду. Вчителі також необхідно щільно прикрити. По черзі клітини розкривають для того, щоб дати канарці трохи розспіватися. Спочатку відкривають вчителя, а учень уважно слухає, потім птицю накривають, розкривши молодого самця. Повторюйте такі процедури кожен день по 30-40 хвилин. Даний спосіб дуже добре застосовувати, якщо ви готуєте птахів для виставки. Адже варто птицю відкрити, як вона рефлекторно відразу ж заспіває.
3
Навчання за допомогою запісіВключайте птахові три або чотири рази на день запис пісні досвідченого самця. Навчати можна як у відкритій, так і в критій клітці. Не залишайте запис на довгий час, інакше молодий самець швидко втомиться. Оптимальним варіантом вважається 35-45 хвилин прослуховування. Після дайте кенар відпочити і спробувати повторити почуте, а через деякий час знову поставте запис.
4
Навчання за допомогою музичних інструментів та інших птіцНаігривайте молодому співуни мелодію на обраному інструменті. Наприклад, це може бути свисточок, сопілка або дзвіночок. Молодий самець відмінно запам'ятовує будь-які сторонні звуки і починає їх наспівувати. Тільки не грайте мелодію занадто часто, інакше ваша пташка втратить інтерес до навчання від втоми. Додатково до інструментів можна давати кенар послухати інших птахів, таких як вівсянка, зяблик, щиголь, московка, велика синиця. Зазвичай цим способом навчання користуються більш досвідчені заводчики птахів.