Як перевірити розрядність системи. Асер ноутбук Як перевірити Яка 32 або 64 раздядность.

Розрядність операційної системи, насамперед, впливає на обсяг пам'яті, з якою може працювати система. З2-розрядна операційна система не зможе адресувати більше трьох гігабайт оперативної пам'яті. Що стосується сучасних програм, то ви особливо не помітите різниці, на якій би системі не працювали - 32-х або 64-розрядної. Однак для драйверів устаткування це значення важливо.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - права адміністратора.
Інструкція
1
Знайдіть ярлик «Мій комп'ютер» на робочому столі та натисніть по ньому правою кнопкою миші. У випадаючому меню виберіть пункт «Властивості». Знайдіть пункт «Тип системи» і подивіться зазначену розрядність. Буде детально описано про параметри системи. Як правило, дану інформацію зможе зрозуміти навіть початківець користувач. Є й інші способи дізнатися розрядність системи.
2
Натисніть кнопку «Пуск» і виберіть пункт «Виконати». Таким чином, ви зайдете в реєстр комп'ютера, де виконуються різні команди за допомогою введення певних значень. У діалоговому вікні введіть команду winmsd.exe і натисніть Enter на клавіатурі, або кнопку «Ок» мишкою. В з'явилася таблиці знайдіть напис «Тип». Якщо значення в цьому пункті буде вказано «Комп'ютер на базі х86», то ваша операційна система має 32 розряду. Якщо значення - «Комп'ютер на базі Itanium», то ваша операційна система 64-розрядна.
3
Найпростіший спосіб, якщо ваша операційна система ліцензійна, - подивитися на наклейку з ліцензійним ключем. Зазвичай вона кріпиться збирачем комп'ютера на бічній частині системного блоку, і містить всю необхідну інформацію, в тому числі і повна назва встановленої Windows і її розрядність. Якщо у вас ноутбук, то ці дані можна подивитися на задній частині, тобто там, де розташовується відсік для батарейки.
4
Не варто переживати, якщо ваша операційна система 32-розрядна. Всі старі додатки або взагалі не запускаються під 64-розрядної системою, або працюють занадто швидко. Як правило, старі ігри на зразок «Танчиків» або «Пакмена», все ще відмінно розважають, однак, вимагають 32-розрядної середовища. На даний момент операційна система 32-розрядної середовища використовується частіше, ніж 64.