Як малювати векторні малюнки. вчимося малювати векторні ілюстрації.

Векторна графіка стає все популярнішим і користується попитом на фотостоках. Її перевага - у простоті створення, редагування та масштабування. Завдяки мінімальному розміру файлів векторні малюнки зручно розміщувати на веб-сторінках і зберігати на диску.
Вам знадобиться
  • -комп'ютер або ноутбук;
  • -графічний редактор
Інструкція
1
Вся графіка, яка зустрічається в інтернеті, - яких растрова, або векторна. Основна відмінність між ними - спосіб відображення на екрані. Растрові і векторні зображення мають різні формати і розмір. В останніх є ряд переваг: можливість зміни розміру без втрати якості, легкість внесення змін, швидкість створення малюнків. На відміну від растрових графіки, у векторній пікселі і дозвіл не мають такого значення.
2
Редактори векторної графіки використовують прості об'єкти для створення складних, де за основу беруться примітиви - лінії, окружності, квадрати, еліпси і т.д. Суть полягає в розміщенні точок в різних місцях на екрані, які з'єднуються контурами, а при необхідності заливаються кольором. Приміром, щоб створити червоний квадрат, намалюйте чотири точки на потрібній відстані, з'єднайте їх і залийте червоним.
3
Для роботи з векторною графікою застосовуються такі редактори, як Adobe Illustrator, Macromedia Fireworks, Macromedia Freehand, Paint Shop Pro (продукт компанії Corel). Для збереження векторних зображень використовують декілька форматів, найбільш універсальний з яких - EPS. Малюнок в цьому форматі можна відкривати і в Adobe Illustrator, і в Corel, і в Macromedia FreeHand, і в ряді інших програм.
4
Щоб створювати векторні зображення, виберіть один з перерахованих вище графічних редакторів і встановіть на комп'ютер. Перед цим з'ясуйте вимоги програми до характеристик комп'ютера, зокрема, пам'яті. Ознайомтеся з панеллю інструментів графічного редактора, його кнопками. Попрактикуйтесь в малюванні ліній шляхом створення точок і з'єднання їх, використовуючи напрямні. Спробуйте формувати фігури, розфарбуйте їх. Вивчіть інструменти для створення автофігур. Потім спробуйте малювати об'ємні зображення. Трохи попрактиковавшись, ви зможете створювати досить складні малюнки.
Зверніть увагу
Придбайте самовчитель по одному з графічних редакторів для роботи з вектором. Так ви освоїте програму набагато швидше. Або скористайтеся уроками з інтернету.
Корисна порада
Освоївшись із графічним редактором, використовуйте за бажанням безкоштовні кліпарти з інтернету - готові векторні зображення, які можна видозмінювати, застосовувати в композиціях і т.д.
Вектор - це спрямований відрізок, який складається з пари точок. Точка A - початок вектора, а точка B - його кінець. На малюнку вектор зображується як відрізок, який має на кінці стрілку.
Вам знадобиться
  • лінійка, аркуш паперу, олівець
Інструкція
1
Почніть з ручного методу малювання, тобто на листку паперу. Позначте на листку точку A - це буде початок вектора. Потім відзначте точку B - це буде кінцем вектора. Проведіть лінію від точки A до точки B і в кінці поставте стрілочку. Все, вектор намальований. Не забудьте зазначити літерами початок і кінець вектора.
2
Інший варіант - малювання вектора в графічному редакторі Microsoft Word 2010. Створіть новий документ і зайдіть у вкладку «Вставка». Відкрийте елемент меню «Фігури» і виберіть лінію зі стрілкою. Намалюйте в довільному місці аркуша вектор, простягнувши курсор з однієї точки в іншу. Перша частина малювання вектора завершена.
3
Виділивши намальований відрізок, ви можете змінити стиль лінії (колір, обведення, тінь, обсяг та інші параметри), її товщину, довжину і тип. Для більш тонкої настройки лінії натисніть праву кнопку миші і виберіть пункт «Формат фігури». Для того щоб поставити букви над точками початку і кінця відрізка, натисніть «Намалювати напис». Намалюйте кордону, в які буде поміщений текст. Далі впишіть текст і натисніть на вільне місце, щоб завершити редагування тексту.
4
І наостанок, намалюйте вектор в програмі Adobe Photoshop CS5. Створіть новий документ, натиснувши поєднання клавіш Ctrl + Nілі File-New (Файл - Створити). Тепер на панелі інструментів зліва виберіть інструмент «Прямокутник». Потім на панелі зверху виберіть елемент «Лінії» і виставте її товщину. Намалюйте довільний відрізок. Після того як ви відпустите кнопку на панелі шарів з'явиться новий шар з намальованою фігурою.
5
Для малювання стрілки виберіть інструмент «Довільна фігура». Для створення симетричної стрілочки затисніть клавішу Shift. Перемістіть її на кінець відрізка. Написи робляться за допомогою інструменту «Текст». Для застосування ефектів до намальованих фігурам натисніть на шарі з фігурою праву кнопку миші і виберіть «Параметри накладання». Додайте тіні, освітлення, обведення або змініть колір.