Як зробити дзеркало.

Виготовити будь-яке дзеркало, незалежно від його призначення, можна шляхом осадження тонкого шару срібла на звичайному склі. Цей спосіб ґрунтується на відновленні срібла з розчинів його солей за допомогою різних відновників. До речі, розчини солей називають серебрільной рідиною.
Інструкція
1
Скло для дзеркала має бути ідеальним у всіх сенсах: у плані чистоти, цілісності і рівності покриття. Скло перед срібленням миють шляхом поміщення його в розчин каустичної соди, щоб видалити всі жирні і маслянисті плями. Після промивання в розчині скло обмивається чистою водою і намазується мелкоізмельченним крейдою або віденської вапном. У цьому виді воно і зберігається до безпосереднього його використання. Безпосередньо перед пуском скла в роботу його очищають м'якою ганчіркою і промивають водою.
2
сріблом скла можна двома способами. Перший полягає в зануренні скла в спеціальний розчин. Підбираємо посуд для сріблення з будь-якого матеріалу, крім металів. Скло кладуть на дно, залишивши між ним і дном близько сантиметра, підставивши під скло з боків ванни бруски або невеликі скляні шматочки. Скло в ванну вже опущено, тепер ванну заповнюють серебрільной рідиною, рівень якої піднімається вище нижнього краю нашого майбутнього дзеркала, але не доходить до верхнього.
3
Другий спосіб полягає в наливанні на скло зверху тієї ж серебрільной рідини. Щоб рідина не стікала, роблять бортики з воскової папери, воску, парафіну, глини та інших матеріалів. Якщо скло невеликих розмірів, його тримають за присоски. А великі скла вже поміщають на спеціальні наводні столи, розташовані строго горизонтально. Стіл забезпечується желобком, через який надлишки серебрільного розчину будуть стікати. При гарячому срібленні столи оснащують пристосуваннями для нагріву верху столу паром.
4
Після сріблення новенькі дзеркала ретельно промивають дистильованою водою і встановлюють для просушки строго вертикально. Коли дзеркало висохне, його відображатиме сторону покривають даммаровой або асфальтовим лаком, щоб поверхня дзеркала менше зношувалися від зовнішніх впливів.
Корисна порада
Майте на увазі, що скло не можна чіпати руками в процесі його сріблення. Як би ми не мили наші руки, вони все одно будуть залишати на ідеально рівній поверхні скла жирні відбитки, невидимі для очей. А в цих місцях срібний розчин не пристане. Брати скла слід тільки чистою ганчірочкою, гумовими рукавичками або дерев'яними затискачами.