Як перевірити смарагд.

У кожного дорогоцінного каменю є своя історія. Вперше про смарагді заговорили в Стародавньому Єгипті в III тисячолітті до нашої ери. Прозорий, зеленого кольору камінь, вважався символом молодості, кохання та краси. Відрізнити натуральний смарагд від штучного досить складно, але якщо з'являється така необхідність, є кілька способів зробити це.
Інструкція
1
Оскільки смарагд - це природний камінь, то він (втім, як і всі натуральні дорогоцінні камені) на дотик буде достатньо холодним. Тому потримавши його в руці і відчувши холод, можна переконатися в тому, що камінь природний, а не отримано синтетичним шляхом.
2
У смарагдів натурального походження завжди маються розколи або тріщини.
3
У вас повинно викликати підозру прозорість і чистота смарагду темно-зеленого кольору. Такі камені в природі рідкісні.
4
Перевірте самостійно справжність смарагду за допомогою лупи, не звертаючись при цьому до фахівців. Але слід врахувати, що лупа повинна бути десятиразової як мінімум. Розглядаючи натуральний камінь крізь лупу, ви побачите характерний малюнок. Якщо ж ніякого малюнка, вкраплень або включень немає, то це або імітація каменю, або штучний камінь. Також про приналежність до синтетичного способу отримання каменю свідчать паралельні тріщинки, спіралеподібні включення, включення кристалів фенакіту (які в натуральних каменях практично не зустрічаються). В штучних каменях можна побачити вуалеподібною включення і специфічні включення, які за своєю формою можуть нагадати мазки пензля і цвяхи.
5
Подивіться на смарагд збоку через лупу. Якщо ви виявите строго паралельні лінії, то відразу можна сказати, що цей камінь вирощений штучно. У натурального каменю лінії майже паралельні.
6
Від підробленого смарагду справжній смарагд можна відрізнити таким способом - опустити камінь у склянку з водою. Якщо подивитися зверху, не справжній камінь прийме відтінок червоного кольору.
7
Якщо все ж залишаються сумніви з приводу натуральності каменю, то краще звернутися до фахівців. Багато хто вважає, що для визначення натуральності та природності каменю краще звертатися не до ювелірів, а до геммологам - фахівцям з коштовних каменів (вони займаються оцінкою і сертифікацією дорогоцінних каменів).