Як зробити заземлення.

У вас бували такі випадки, коли, щоб перевірити, зігрілася чи вода у відрі від кип'ятильника, ви тицяли в відро руку, а вас било струмом? Це могло говорити тільки про те, що в приміщенні незадовільний заземлення або ж його зовсім немає. А в приватних і багатоповерхових будинках старої споруди заземлення зазвичай не передбачається. Але таку прикру помилку можна усунути, встановивши заземлення своїми руками.
Інструкція
1
Вибираємо заземляющие електроди. Найчастіше електроди роблять зі сталі, рідше - зі сталі, покритої мідної оболонкою і міді. Зупинимося на першому варіанті. Вибираючи заземляющий електрод, звертаємо увагу на площу поперечного перерізу. Використовуючи кутовий або прямокутний профіль, площа перерізу беремо від 150 мм2. Мінімальний діаметр сталевої труби має дорівнювати 32 мм, а товщині її стінок - 3,5 мм. У довжину заземляющий електрод повинен складати як мінімум 2 метра. При цьому, на заземлителях не повинно бути покриттів, які можуть погіршити електричний контакт.
2
Влаштовуємо заземлення. Використовувати потрібно не менше трьох заземлюючих електродів, які забиваються в землю у формі трикутника з рівними сторонами. Довжина сторін не повинна бути менше 1,2 метра. Викопуємо три ямки за формою нашого майбутнього заземлення півметрової глибини і з'єднуємо їх траншеями. Після цього готуємо електроди до забивання, використовуючи болгарку. Беремо в руки кувалду побільше і забиваємо електроди в грунт. У тому випадку, якщо грунт дуже тверда, кінці електродів може розплющити. Що ми робимо? Зрізаємо болгаркою деформований відрізок електрода і продовжуємо його забивати.
3
За допомогою сталевого провідника, що має розтин не менше 50 мм2, з'єднуємо електроди. Всі з'єднання потрібно виконувати зварюванням - це найнадійніший варіант. Кріпити провідники до електродів болтами слід лише в крайньому випадку. Вириваємо невелику траншею від місця проведення заземлення до будинку. Проводимо до точки передбачуваного введення заземлення в будинок металеву смужку і виводимо її над землею. До смузі потрібно приварити болт М10 або М8, щоб з'єднати наше заземлення з заземлюючим провідником. Заземлення готово! Можете тепер не побоюватися, що вас ударить струмом.
У кожній сучасній ванній кімнаті обов'язково знайдуться металеві предмети. Це раковини, ванни і крани. Звичайно, теоретично, вони не мають відношення до електрики. Але, практично, можуть служити джерелом небезпеки при несправності електропроводки. Взагалі, сучасна ванна кімната відноситься до розряду найнебезпечніших приміщень в будинку або квартирі. Вода - дуже хороший провідник електроенергії, а у ванних кімнатах зазвичай підвищена вологість.
Інструкція
1
З приводу необхідності заземлення існують різні думки, але якщо ви серйозно ставитеся до свого здоров'я та безпеки, радимо не нехтувати цим моментом. Для того, щоб уникнути загрози ураження електричним струмом, від зіткнення з металевими елементами вашої ванної кімнати, необхідно дотримуватися декількох правил. При виконанні електромонтажних робіт: Забезпечте з'єднання всіх металевих елементів вашої ванної кімнати провідником
2
З'єднайте цей провідник з проводом заземлення на вхідному розподільному щіте.Такое з'єднання називають заземляющей перемичкою і воно є обов'язковим в будь-якій ванній кімнаті, навіть якщо там немає електроустаткування. Для забезпечення електробезпеки в умовах міської квартири, цілком достатньо використовувати для перемички жорсткий багатожильний провід, 6 мм в перетині.
3
Прикріпіть провід заземлення до предустановленному пелюстці заземлення вашої ванни або раковини. Для цього затисніть оголений ділянку проводу двома шайбами за допомогою болта і гайки.
4
Просвердлите, при необхідності, отвір потрібного діаметру в ніжці ванній і за допомогою болта, шайб і гайки закріпіть перемичку. Необхідність в свердлінні такого отвору може виникнути, якщо ви встановлюєте ванну старої моделі.Вот і все. Тепер ви можете бути абсолютно спокійні!
Зверніть увагу
Як заземлити ванну. Згідно з правилами улаштування електроустановок ванна кімната відноситься до приміщень з підвищеною небезпекою. Саме з цієї причини заземлению ванни необхідно приділити особливу увагу в ході проведення електромонтажних робіт в квартирі. Заземлення ванни проводиться в рамках заходів щодо захисту від ураження електричним струмом у ванній кімнаті і входить в комплекс робіт з вирівнювання ...
Корисна порада
Заземлювальна перемичка. В будь-якій ванній кімнаті є багато металевих предметів, які не повинні мати відношення до електрики, таких як ванни і раковини, водопровідні та зливні труби Якщо ванни або раковини старого зразка, просвердлите отвір в ніжці ванни або задньої частини закраїни раковини і за допомогою болта, гайки і шайб закріпите перемичку.