Як підготувати кота до виставки.

Чи будете ви возити кота на виставку чи ні, ви повинні вирішити ще в юному віці вихованця. Підготовка до серйозної виставкової кар'єрі вимагає від господаря багато сил і терпіння. Однак призи і перемоги на конкурсах не тільки порадують власника, але і додадуть додаткові бонуси в родовід котячого сімейства.
Інструкція
1
Визначтеся з ветеринарною клінікою, як тільки кошеня оселиться у вас. Бажано вибрати постійного ветеринарного лікаря. Проведіть всі необхідні вакцинації, позбудьтеся від глистів і бліх. Приєднуйтеся до клубу любителів кішок, так вам буде простіше підготувати кота до виставці і бути в курсі новин виставкового сезону.
2
Постійно дбайте про фізичний розвиток кота . Підберіть збалансоване харчування, бажано кормами суперпремиум класу. Здійснюйте щоденний грумінг - догляд за шерстю, вухами, очима, кігтиками кота . Приділяйте час для психічного розвитку кошеня. Привчіть тварина до спілкування зі сторонніми людьми, для цього виносьте його в гості до знайомих в переносний клітці. Заохочуйте спілкування кошеня з іншими здоровими кішками.
3
Приведіть у порядок зовнішній вигляд кота або кішки безпосередньо перед виставкою. Пострижіть кігтики. Чистими ватними тампонами витріть очі і ніс кішки від кірочок і виділень. Акуратно протріть вушну раковину ватяними паличками. Також ватною паличкою, змоченою в лимонному соці, почистіть зуби.
4
Особливу увагу приділіть вовни вашого вихованця. Помийте кішку за 2 дні до виставки, щоб шерсть після купання прийняла природну форму. Мити кішку треба 2 рази, при другому митті використовуйте шампунь відтінку або бальзам. Після цього повністю змийте піну, обполосніть чистою водою, а потім слабким розчином оцту для блиску. Шерсть витріть насухо починаючи зі спини. На трохи вологу шерсть нанесіть пудру для додання шовковистості, просушіть феном і вичешіть надлишки косметики. Обробіть шерсть через кілька годин протеїновим кондиціонером. Розчешіть масажною гребінцем з антистатичним покриттям.
5
Заздалегідь підготуйте всі документи - ветеринарні свідоцтва з відмітками про дегельмінтизації, щеплення від сказу, позбавляючи, панлейкопении, родовід і документи, що підтверджують нагороди.
Зверніть увагу
На виставці обробіть клітку дезинфікуючим розчином. Тварина не залишайте без нагляду, не давайте стороннім людям чіпати вашого кота і виключіть контакти з іншими кішками.
Короткошерстих кішок готувати до виставки не так складно як довгошерстих. Це стосується і представників орієнтальної породи. А якщо правильно доглядати за твариною з самого його народження, зусилля власника Орієнтал при підготовці до виставки і зовсім зводяться до мінімуму.
Інструкція
1
Якщо ви будете годувати виставкову орієнтальну кішку кожен день до відвалу, а за місяць до показу посадіть її на дієту, зовнішність вихованця втратить свою привабливість. Шкіра на кішці провіснет і буде кривитися, що неприпустимо для виставкових орієнталів.
2
В результаті різкої дієти орієнтальна кішка може осунуться, при цьому мордочка її позначиться чіткіше, а ось жировий прошарок на животі залишиться. Ще гірше, якщо живіт виставкової орієнтальної кішки втягнеться так, що необхідна стандартом трубообразних форма тіла тварини порушиться. Тому на дієту Орієнтал із зайвою вагою садіть не пізніше, ніж за 1,5 місяці до планованої виставки.
3
Давайте виставкової орієнтальної кішці більше варених овочів і висівок, зменшуйте обсяг і кількість порцій звичного корму. З незнайомою їжею перед відповідальним заходом намагайтеся не експериментувати.
4
За стандартами котячих виставок хребці і ребра у кішок можуть лише прощупується. Але у орієнталів при повороті всього тіла вони можуть і вимальовуватися.
5
Мити вихованця перед виставкою рекомендується тільки в тому випадку, якщо шерсть його сильно забруднена. Якщо ви - власник Орієнтал-кота, особливу увагу зверніть на чистоту зовнішньої поверхні хвоста, що містить протоки сальних залоз. При необхідності вимийте цю ділянку тіла тварини спеціальним шампунем для орієнтальних кішок відповідного забарвлення.
6
Привчайте свою орієнтальну кішку до зміни обстановки і виставочних заходах з самого раннього віку, інакше на кожному показі вона буде нервувати, вести себе агресивно, шипіти на оточуючих і кусатися.
Корисна порада
Пам'ятайте, що поведінка орієнтальної кішки багато в чому залежить від настрою її власника. Тому намагайтеся вести себе спокійно і доброзичливо до всіх, що не дратуватися через дрібниці і просто вірте в удачу.