Як підключити другий sata вінчестер.

SATA або Seral ATA - це інтерфейс обміну інформацією з накопичувачами даних. Цей інтерфейс є продовженням інтерфейсу IDE. Існує кілька версій SATA, при встановленні додаткових пристроїв можуть виникнути деякі складності.
Інструкція
1
Для установки другого жорсткого диска зніміть кришку системного блоку. На час установки диска вийміть відеокарту з відповідного роз'єму (вона може ускладнювати доступ до боксу для жорстких дисків), звичайно це AGP або PCI-Express. Помістіть жорсткий диск в бокс над уже наявним вінчестером і закріпіть його за допомогою чотирьох гвинтів.
2
З'єднайте роз'єм живлення SATA, який знаходиться на задній панелі жорсткого диска з блоком живлення, у випадку, якщо в блоці живлення немає додаткових кабелів SATA, необхідно буде придбати перехідник Molex -> SATA.
3
Щоб з'єднати Жорсткий диск з материнською платою, необхідно придбати кабель SATA 0.45/0.5м, один з штекерів цього кабелю може мати Г - подібну форму. Підключіть один з штекерів кабелю до Г - образним роз'єму на вінчестері, другий штекер до гнізда на материнській платі червоного або чорного кольору, вони підписані як Master і Slave. В залежності від призначення диска, підключіть вінчестер до Master, якщо необхідно встановити диск з операційною системою або до Slave, якщо необхідно встановити диск для простого зберігання даних.
4
Встановіть відеокарту у відповідний роз'єм і закрийте системний блок.Откройте головне меню «Пуск» виберіть пункт «Панель управління». У вікні, перейдіть за посиланням «Продуктивність і обслуговування», потім «Адміністрування». Двічі клацніть на ярлику «Керування комп'ютером». У лівій частині вікна розгорніть список «Сховище» і виберіть пункт "Керування дисками".
5
У правій частині вікна виберіть встановлений диск, виберіть з контекстного меню пункт «Зробити розділ активним», якщо ця операція не працює, виберіть пункт меню «Форматувати», потім знову «Зробити розділ активним». При необхідності перезавантажте комп'ютер. Встановлений диск готовий до роботи.