Як провести цікавий урок з історії.

Історія - надбання будь-якої країни. Кожен громадянин своєї батьківщини повинен добре знати історію. У цьому, безсумнівно, повинні допомагати вчителі. Завданням викладача є не просто «впихнути» знання в учня, а саме навчити його. Для цього вчитель повинен проводити цікаві уроки , щоб учні прагнули до пізнання таємниць історії своєї країни.
Інструкція
1
Складіть план уроку. Будь-яке заняття повинно бути сплановано дуже чітко. Але не варто забувати про творчу думку учнів і власну імпровізацію. Занадто чітке дотримання плану перетворить урок в нудне захід. Учні просто не захочуть сприймати інформацію. Тому намагайтеся імпровізувати і залучати учнів до проведення уроків. При складанні плану робіть упор на дві або три основні частини. Опитування домашнього завдання, новий матеріал, перевірочна робота - ось три частини вашого уроку.
2
Не проводьте сумну лекцію. Історія предмет динамічний, подій багато, тому простір для фантазії великий. Перед початком нової теми задайте кілька доповідей по ній. Виступи повинні бути невеликими. Завжди використовуйте наочні інструменти. Це повинні бути карти, схеми, таблиці. Учням легше сприймати і запам'ятовувати інформацію у вигляді наочності. Намагайтеся використовувати мультимедійне обладнання. У школах давно існують спеціальні класи з комп'ютерами та проекторами. Тому використовуйте їх. З їх допомогою ви зможете проводити презентації.
3
Влаштовуйте ігрові уроки . По кожному історичному події іноді можна влаштовувати ігри. У тому числі з невеликими переодяганнями. Провівши, таким чином, революцію, діти будуть знати її подробиці більш глибоко, тому що мають особистий досвід «участі» в ній. Пам'ятайте про час, і розраховуйте гру так щоб вона не затягнулася на весь урок. Після такого досвіду можна пропонувати дітям самостійно продумувати сцени історичних подій.
4
Переглядайте історичні фільми. Крім документальних та навчальних фільмів існує величезна кількість жанрових історичних фільмів. «Турецький гамбіт», «Адмірал», «майстер і Маргарита», «1612» і багато інших фільмів дозволять дітям не тільки поглянути на історичні події, але і розібратися в долях людей, що пройшли історію. У будь-якому випадку перегляд фільму набагато цікавіше, ніж запис у зошит.
Майже у кожного в житті була ситуація, коли доводилося слухати жахливо нудну урочисту промову, занудний розповідь або наводить позіхання інструктаж. А студенти і слухачі різних курсів засинають на лекціях, теми яких можуть бути дуже цікавими, але от подача залишає бажати кращого. А адже захопити слухачів не так вже й складно, особливо якщо підготуватися до виступу заздалегідь.
Інструкція
1
Насамперед з'ясуйте, перед якою аудиторією вам доведеться виступати. Чи будуть це школярі, студенти, офісні працівники, вчені або хтось ще. Залежно від цього виберіть стиль оповіді - комусь інформацію треба подавати в максимально простих виразах, а хтось спокійно сприймає складну термінологію.
2
Ретельно продумайте структуру своєї лекції і складіть план виступу. Якщо ви будете чітко по пунктах і без зайвої води викладати свою думку, то слухачам буде набагато простіше стежити за ходом ваших міркувань. Якщо ви виступаєте перед школярами або студентами, то постарайтеся придумати прості й цікаві приклади, які б їм запам'яталися. Чітко формулюйте висновки, а якщо необхідно, повторюйте їх по кілька разів, щоб слухачі звернули особливу увагу на цю інформацію.
3
В будь-який, навіть самої серйозної лекції, є місце жарту. Дослідники вважають, що людина сприймає інформацію тільки протягом перших 30-40 хвилин. А що робити, якщо лекція триває годину-дві? Час від часу слухачам потрібно пауза. В якості розрядки до місця буде відповідний по темі анекдот або смішний випадок з життя.
4
Якщо тематика лекції дозволяє проілюструвати ваші слова за допомогою якихось зображень, музики, кадрів з фільмів, обов'язково використовуйте їх. Багато людей краще сприймають візуальну інформацію. Також можна писати ключові слова на дошці, малювати графіки і малюнки, що пояснюють вашу думку, схеми, записувати прізвища, які складно сприймати зі слуху і т.д.
5
Якщо формат вашої лекції дозволяє вести діалог зі слухачами, задавайте їм несподівані питання або звертайтеся в якісь моменти мови до конкретних людей (наприклад, при приведенні простих прикладів, що пояснюють складні положення вашого виступу).