Як встановити багажник на автомобіль.

Найбільш поширена базова конструкція сучасного багажника представляє собою опори на краях даху з встановленими на них поперечками. Вони утворюють силовий каркас для кріплення на нього інших елементів багажника . В якості окремого виду багажників виділяються моделі, встановлювані на задню частину машини.
Інструкція
1
Спосіб кріплення багажника до даху автомобіля залежить від марки авто і типу його даху. Виготовлювачі багажників вказують моделі автомобілів, на які може кріпитися конкретний багажник. В сучасних іномарках передбачаються штатні кріплення для установки багажника (лючки). Вони розрізняються по конструкції, тому будьте уважні при виборі багажника . При покупці багажника від відомого виробника, можна знайти в каталозі багажник з будь-якою системою кріплення. В крайньому випадку, придбайте спеціальний перехідник для кріплення багажника .
2
Система кріплення багажника з Т-подібним профілем використовує для установки Т-образні посадочні гнізда і штатні релінги. Дуже проста і зручна в установці, хоча і рідко зустрічається. Дуже зручна і система кріплення до релінгів, застосовувана на мінівенах, універсалах і позашляховиках. При кріпленні багажник спирається на штатні релінги, не зачіпаючи сам кузов. Враховуючи різну товщину релінгів, випускаються спеціалізовані та універсальні опори.
3
Якщо автомобіль не має ні гнізд, ні релінгів, багажник кріпиться плоским крюком-скобою за прорізи дверей. Самі опори мають спеціальне покриття, щоб не пошкодити дверним ущільнювачам та лакофарбового покриття кузова. Також для автомобілів такого типу застосовується система кріплення багажника до водостоків. Цей простий і зручний варіант був широко поширений в минулому.
4
З нестандартних способів кріплення можна знайти багажники з кріпленням до даху за допомогою магнітів або присосок. При установці такого багажника власник ризикує відривом кріплень від даху, втратою багажника і нанесенням при цьому шкоди стороннім особам. Крім того, такий вид кріплення псує лакофарбове покриття.
5
Багажники, що кріпляться до задньої частини машини частіше призначені для перевезення велосипедів. Застосовуються на додаток до верхніх багажника м. Їх недоліками є: псування і забруднення вантажу, погіршення огляду ззаду, незручності при паркуванні. Такий багажник може кріпитися на задні двері за допомогою спеціалізованих кронштейнів, які зачіпляються за пази задніх дверей або багажника . Для перевезення більш важких вантажів багажник використовується кріплення до фаркоп підстави багажника . Верхня частина багажника кріпиться кронштейнами до задніх дверей.
6
Встановлювані на автомобілях релинги можуть бути виконані зі сталі або алюмінієвого сплаву. Сталеві більш міцні, але і більш важкі і створюють аеродинамічні шуми на високій швидкості. Алюмінієві мають невелику масу, аеродинамічну форму і необхідну міцність за рахунок профілю складної форми. За вартістю алюмінієві помітно дорожче сталевих. Багато автомобіль ниє багажники призначені для кріплення саме до цих дуг-релінгів. Серед них: вантажні платформи і корзини, а також вантажні бокси. Кріплення багажника до релінгів являє собою П-подібну скобу з різьбленням для фіксації гайками всередині боксу. Дорогі моделі багажників використовують кріплення у вигляді дзьоба, закушує дуги релінгів.
7
Для кріплення велосипеда на дах використовуються дві штанги. Одна кріпиться на релінгу і тримає колеса велосипеда. Інша тримає раму велосипеда. Варіанти без держателя рами передбачають зняття переднього колеса велосипеда і кріплення вилки за допомогою спеціального кронштейна. Кріплення велосипедів до заднього багажника передбачає два принципи конструкцій. У першому велосипеди встановлюються на підставку-кронштейн і фіксуються за раму. У другому велосипеди вішаються за раму на кронштейни-захвати.
Корисна порада
Не перевантажуйте багажник. Максимальну вантажопідйомність багажника можна дізнатися в інструкції до нього. Фіксація вантажу на багажнику повинна забезпечувати його схоронність у дорозі. При дальніх переїздах періодично перевіряйте встановлення вантажу.