Як навчити дитину плавати до року.

Ще до народження дитина дізнається про те, що вода - сама комфортна середа. В утробі матері йому добре і затишно. Після появи на світ у немовляти ще довго (до трьох місяців) зберігається плавальний рефлекс. Якщо в цей час почати навчання плаванню, він освоїть цю навичку з легкістю.
Інструкція
1
Можете використовувати в цілях привчання до плавання жабник з підігрівом води або звичайну дорослу домашню ванну. При бажанні можна записатися на спеціальні курси, але відвідувати їх слід тільки з 2-3 місячними немовлятами. Починайте заняття в домашніх умовах, коли малюкові виповниться 2-4 тижні від народження. Мамі необхідно дізнатися якомога більше про груднічкової плаванні, краще прослухати курс лекцій в розвиваючих центрах, при дитячій поліклініці або басейні. Інструктор покаже як правильно тримати немовляти у воді, перевертати з живота на спинку, навпаки, допомагати йому працювати ніжками і ручками. Можна запросити фахівця додому.
2
Для тримісячного дитини домашня ванна стає тісною, тоді потрібно переходити в басейн. Виберіть для процедури певний час з режиму дня дитини . Він повинен бути ситий, не хотіти спати, малюк повинен відчувати позитивний настрій і впевненість дорослого.
3
Перед плаванням проведіть динамічну гімнастику, яка розігріє м'язи і дасть їм додаткове навантаження. Очистіть ванну за допомогою розчину, що чистить, можете обробити додатково приміщення кварцом. Додайте кілька крапель соди та йоду, марганцівки в воду. На першому занятті її температура повинна бути +37 градусів. З кожним заняттям її слід поступово знижувати, довести до 28 градусів. Крихітці повинно бути комфортно, але не надто тепло, щоб йому хотілося активно рухатися. Можете привчати малюка до прохолодної води в такий спосіб. Після кожного заняття ополаскивайте ніжки холодною водичкою.
4
Якщо у дитини адаптація до плавання проходить складно, занурюватися в воду можна разом з ним. Так він швидше звикне до відчуттів. Можливо, йому буде спокійніше і він швидше освоїть навички.
5
Однією долонею тримаєте дитини під підборіддя і під грудьми, а другий - за потилицю. Таким способом можна навчити плавати на животі. Тримайте малюка однією рукою за підборіддя, інший міцно охопите щиколотки і рухайте ними, імітуючи рух дельфіна хвостом вгору-вниз. Якщо вчити плаванню спільно з ким-небудь ще, то паралельно можете рухати ручками дитини в стилі "кроль" або "брас".
6
Деякі діти не люблять плавати на спинці, зрідка пропонуйте малюкові і такий варіант, час від часу перевертаючи його на спинку. Зробіть декілька запливів вперед-назад, імітуючи вісімку. Поступово малюк навчитися відштовхуватися від стінок ванни. Діти швидко входять у смак і люблять подібні вправи.
7
Після освоєння навичок плавання на спині і животі, можете спробувати пірнати. Робити це потрібно поступово. Коли він здійснює плавальні рухи різко і чітко скажіть йому "пірнаємо!", Що послужить сигналом. Злегка подмімо йому в обличчя, дитина замружить оченята і затримає подих. Тут же полийте на личко водичку. Подивіться на реакцію малюка, якщо все в порядку можете приступати до пірнання.
8
Дуньте крихітці і занурте його в воду так, щоб він увійшов до неї з верхівкою, потім відразу ж виведіть його на поверхню. Коли малюк вирине з вашою допомогою похваліть його. Спочатку пірнання повинні бути короткими, поступово переходите до більш довгим. Зачекайте поки дитина звикне. Щоб не втратити навички сміливо переходите в басейн по мірі зростання малюка.
9
Можете не переривати заняття влітку, використовуючи, наприклад, на дачі надувний басейн.
Зверніть увагу
Завдяки плаванню у дітей вдосконалюється дихальна система, формується правильна постава, зміцнюються м'язи і суглоби. Іноді плавання необхідно за медичними показаннями. Його призначають в якості додаткової терапії дітям, які страждають порушеннями м'язового тонусу, нервовими патологіями, вродженої кривошиєю та іншими захворюваннями.