Як проводити тренінги для дітей. Як познайомити дітей в колективі.

Тренінг - це відмінна можливість познайомити дітей один з одним, створити в колективі довірчу обстановку і виявити, хто з хлопців на що здатний. У всіх тренінгів є деякі загальні правила проведення.
Інструкція
1
Визначте вік дітей , що беруть участь у тренінгу, і поставте цілі, які ваш тренінг буде преследовать.Еслі ви проводите тренінг для дітей 4-5 років, то вашої метою буде формування комунікативних навичок, створення дружньої обстановки в дитячому колективі. Якщо тренінг проводиться для школярів, то метою може бути не тільки знайомство і створення дружньої обстановки, а й визначення ролей, які дитина воліє грати в коллектіве.Для старших дітей метою тренінгу може бути знайомство, створення довірчої обстановки, виділення особистих якостей кожної дитини і установка на успіх.
2
Сформуйте групи для тренінгу. Група може складатися з 6-8 осіб - не більше. Якщо учасників буде занадто багато, це створить проблеми в організації, каждомуне буде приділено належну увагу.
3
Розділіть ваш тренінг на кілька частин. У вступній частині ви повинні розповісти дітям про правила проведення тренінгу. Як правило, в усіх тренінгах вони одні й ті ж: 1. Кожен говорить, тільки якщо він хочет.2. Не можна перебивати один друга.3. Не можна сміятися над відповідями другого.4. Кожен може вибрати ім'я, яким його будуть називати решта участнікі.5. Все, що відбуватиметься під час тренінгу, відбувається тут і зараз, не потрібно обговорювати це потім або якось використати отриману інформацію.Разумеется, якщо ви проводите тренінг для малюків, формулювання потрібно буде змінити, щоб дітям було зрозуміло, чого ви від них хочете. В основній частині проведіть заздалегідь продумані вправи. Їх кількість залежить, знову ж таки, від віку дітей (малюки можуть швидко втомитися і втратити інтерес) і від тимчасових рамок, якими ви обмежені.
4
Проведіть рефлексію після кожної вправи. Тобто, поговоріть з деьмі про те, що ви зараз робили. Сподобалося їм чи ні, що саме сподобалося чи не сподобалося, як би, на їх погляд, можна було зробити краще.
Тренінги на сьогоднішній день є одним з найпопулярніших методів підвищення кваліфікації співробітників компанії, навчання їх новим умінням і навичкам. Це допомагає істотно збільшити прибутковість бізнесу.

Перед тим, як відправити своїх співробітників на навчання необхідно чітко собі уявляти, яких результатів ви чекаєте від тренінгу, чому конкретно працівники повинні навчитися за цей час. Також перед вами стоїть вибір тих підлеглих, яких ви бажаєте відправити. Це вимагає добре налагодженого контакту з вашими співробітниками. Адже якщо ваш працівник не задоволений своєю посадою, бажає отримати вищу заробітну плату і при будь-якому зручному випадку поміняє місце роботи, то, природно, не варто на нього витрачати кошти. Тому перед відправкою персоналу, потрібно, в першу чергу, проконсультуватися з менеджерами, які краще знають своїх підлеглих. Необхідно враховувати особисту ініціативу підлеглих. Для цього можна періодично проводити анкетування серед працівників з такими питаннями, як: «Які навички ви б бажали придбати?», «Чого ви хочете навчитися, щоб поліпшити результати своєї роботи» і т.д. Перед відправкою співробітників потрібно пояснити їм мету навчання, щоб вони бажали вчитися, а не просто просиджували час на тренінгах. Для цього не слід говорити працівникам, що вони погано працюють, тому вони повинні повчитися. Навпаки, краще мотивувати участь в тренінгах отриманням більш високого розряду в майбутньому, підвищенням заробітної плати. Тоді ваші гроші, витрачені на навчання, не пропадуть зря.Прі виборі організації, якій буде доручено провести тренінг, потрібно враховувати її професіоналізм, відгуки з боку інших компаній, досвід роботи і т.д. Краще детально обговорити програму тренінгу з організаторами, обговорити його мети. Пам'ятайте, що групи повинні бути не дуже великими, адже приділити увагу 20-30 людям буде дуже складно. Тому комплектувати краще невеликі групи - по 7-15 чоловік. Велике значення має приміщення, в якому буде проводитися тренінг. Воно має бути затишним, зручним для співробітників та тренерів, з хорошою вентиляцією, бажано з кондіціонером.Такім чином, для того щоб якісно провести тренінг, який посприяє підвищенню кваліфікації ваших співробітників, необхідно ретельне планування самого заходу, аналіз цілей та завдань навчання, уважний відбір персоналу, вибір професійних тренерів та підготовка необхідного приміщення та обладнання.