Як записати звук на ноутбуці. Як записати звук з комп'ютера.

Всупереч існуючій думці, на ноутбуці точно так само, як і на комп'ютері, можна записати звук. Ноутбук має інтегровану звук овую карту, тому для запису звук а достатньо мати лише програму для запису аудіо і мікрофон.
Вам знадобиться
  • Ноутбук із звуковою картою
  • Програма для запису звуку
  • Мікрофон
  • Перехідник
Інструкція
1
Для початку необхідно вибрати програму для запису звук а. Ви можете використовувати стандартну Windows-програму «Звукозапис» (щоб запустити її, відкрийте «Пуск» - «Всі програми» - «Стандартні» - «Звукозапис»), або вибрати іншу платну або безкоштовну програму для запису аудіо. Одними з популярних є такі потужні звук ові редактори як Sound Forge, Audition і ін. Виберіть той програмний продукт, який більше буде вам до смаку.
2
Підготуйте мікрофон. Як правило, вхідний роз'єм на звук овой карті має інтерфейс minijack, а штекер мікрофона має інтерфейс jack. У професійних мікрофонів штекер зазвичай має інтерфейс XLR. Відповідно, щоб підключити мікрофон до звук овой карті, вам необхідно заздалегідь придбати спеціальний перехідник.
3
Підключіть мікрофон до звук овой карті ноутбука. Відкрийте «Пуск» - «Панель управління» - «Звук». Знайдіть вкладку «Запис» і відрегулюйте гучність мікрофона. Проговорите в мікрофон контрольну фразу, наприклад: «Раз, два, три», - щоб переконатися в його працездатності.
4
Запустіть обрану програму для запису звук а. Створіть новий файл (проект) і натисніть кнопку запису. На панелі інструментів програми вона найчастіше виконується піктограмою у вигляді червоного гуртка. Запис пішла, записуйте за допомогою мікрофона необхідні вам звук і. Коли потрібно буде перервати запис - натисніть кнопку «Стоп» (як правило, піктограма у вигляді невеликого квадрата). Залежно від складності обраної програми за бажанням ви можете здійснити додаткову обробку записаної звук овой доріжки. Потім збережіть файл.
Корисна порада
Якщо вам не потрібно записувати великі обсяги звукової інформації та при цьому здійснювати їх подальшу обробку, немає великого сенсу у використанні потужних звукових редакторів. Чим простіше програма - тим легше в ній розібратися, особливо новачкові. А зі своїм основним завданням вона і так успішно впорається.
Перед деякими користувачами іноді встає задача записи голосового супроводу на портативні пристрої, наприклад, ноутбук. Для цього може знадобитися все обладнання, необхідне при записи голосу на стаціонарному комп'ютері.
Вам знадобиться
  • - ноутбук;
  • - мікрофон;
  • - програмне забезпечення Sound Forge.
Інструкція
1
Існує декілька способів запису вашого голосу за допомогою різних програм. Як мікрофона необхідно використовувати спеціальне однойменний пристрій, а не навушники, інші динаміки і т.д. Для підключення мікрофона до ноутбука необхідно вставити його штекер в роз'єм ноутбука рожевого кольору. Якщо на портативному пристрої не позначені кольору аудіорознімів, орієнтуйтеся на позначення, нанесені поруч з роз'ємами.
2
Потім запустіть програму аудіозаписи. Щоб випробувати мікрофона достатньо скористатися стандартною програмою в складі операційних систем сімейства Windows. Натисніть меню «Пуск» і перейдіть до розділу «Всі програми". Відкрийте список «Стандартні» і в папці «Розваги» виберіть пункт «Звукозапис».
3
У вікні програми натисніть кнопку «Запис». У вашому розпорядженні є 60 секунд - це найголовніший мінус даної програми, зате ви можете прослухати запис і зберегти її для подальшого редагування. Для зупинки запису натисніть кнопку «Стоп», а кнопку «Відтворення» - для прослуховування записаного.
4
В якості редактора записаних і збережених файлів можна використовувати наступну утиліту - Sound Forge, яку використовують також для запису музики і вокалу. Для немічного ноутбука цілком підійдуть версії програми 6.0 або 7.0. Запустити дану утиліту можна з робочого столу за допомогою ярлика або відкривши цей же ярлик з розділу «Всі програми" меню «Пуск».
5
У який з'явився головному вікні програми для початку запису досить натиснути кнопку із зображенням червоного гуртка. У вікні записи необхідно задати деякі параметри. Якщо мікрофон і раніше використовувався, швидше за все, налаштовувати нічого не потрібно. У правій частині вікна ви побачите два датчика у вигляді вертикальних смуг. Скажіть кілька слів у мікрофон - стан датчиків повинно змінитися, мікрофон справний. Якщо змін не було, є проблеми з визначенням мікрофона.
6
Для зупинки процесу запису необхідно натиснути кнопку із зображенням сірого квадрата. Для збереження звукової доріжки натисніть сполучення клавіш Ctrl + S. У вікні, введіть назву файлу, тип об'єкту, що зберігається і натисніть кнопку «Зберегти».
Зверніть увагу
Чи є програма, що дозволяє записувати голос на комп'ютері? І як-небудь форматувати його? Є програма Nero Wave editor.
Корисна порада
Для чого можна і потрібно записувати голос і створювати аудіо файли: 1. Створення аудіо подкастів. Можна створити рубрику на Вашому блозі, де Ви будете вести мовлення не в звичному текстовому форматі, а в форматі аудіо, задіюючи аудіальний спосіб сприйняття інформації у Ваших читачів, які тепер ще перетворяться і в слухачів!