Як зробити ремонт в будинку.

Ремонт в домі - подія масштабне, що вимагає надзвичайних витрат як трудових, так і матеріальних. Іноді його проведення відтягується рік за роком, тому що господар ніяк не може зважитися на такий відповідальний крок. Однак, якщо добре все спланувати, то боятися особливо й нічого. Потрібно просто скласти хороший план ремонту.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили зробити ремонт у будинку, першим ділом оцініть масштаби майбутнього проекту. Пройдіться по будинку з блокнотом і, переходячи з кімнати в кімнату, запишіть, які види робіт будуть потрібні кожному конкретному приміщенню. Намагайтеся вказувати одразу певні завдання. Наприклад, "Спальня - підлогу, укладання паркету, 20 кв. М." Наступним етапом спробуйте прикинути приблизну кількість необхідних для ремонту матеріалів. Блокнот із записами, отриманими при обході будинку, виявиться дуже до речі. Якщо для проведення якихось робіт вам знадобиться допомога фахівців, оплату їх послуг теж включите в кошторис.
2
Організуйте вилазку на будівельний ринок або в спеціалізований магазин з товарами для ремонту. Вивчіть асортимент, ціни, наявність необхідного вам товару. Буває так, що в залі виставляється тільки вітринний зразок, а сам товар необхідно замовляти з центрального складу. Уточніть, скільки може така доставка протривати. Не покладайтеся тільки на свою пам'ять, записуйте всю інформацію, яку вам тільки вдасться отримати.
3
Зручно сядьте з усіма своїми записами і постарайтеся прикинути приблизну кошторис майбутнього ремонту. Коли у вас вийде вивести якесь певне число, додайте до загальної кошторисі число, рівне 20% від розрахованої суми. Починаючи ремонт, завжди потрібно рахуватися з непередбаченими витратами, і тому краще мати для цих цілей певний недоторканий запас. Подумайте, де ви будете складувати ремонтний матеріал. Закупити все, згідно з вашим планом, організуйте доставку додому.
4
Поки товар доставляється, складіть план-графік проведення робіт. Намагайтеся при цьому враховувати пріоритетність, масштабність, послідовність всіх проведених дій. Якщо ви займаєтеся ремонтом самостійно, не соромтесь залучити до робіт членів сім'ї та друзів. Якщо ж якісь роботи вам не під силу, то краще передати їх виконання фахівцям. Не уподібнюйтеся скупому з приказки, щоб не платити двічі. Можливо, що залучення фахівців істотно заощадить не тільки час, але й гроші.
5
Переходьте послідовно з приміщення в приміщення. Поступово просувайтеся з глибини будинку до його виходу. Все брудні роботи краще справити на самому початку ремонту. Бруд, що виникає в процесі ремонту, краще прибирати відразу, не давати їй накопичуватися. Оновлення стін, дверей, косяків виконуються одними з останніх. Якщо ви буде працювати за планом, то й самі не помітите, як наблизитесь до заключної стадії ремонту, і то і зовсім до його закінчення.