Як змінити розмір локального диска.

Існує безліч спеціальних утиліт, які дозволяють створити розділи жорсткого диска , форматувати, змінювати їх розміри та виконувати інші необхідні операції. Одна із самих перевірених і надійних програм у цій галузі - Partition Magic.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма Partition Magic.
Інструкція
1
Запустіть програму Partition Magic. У лівій колонці буде відображений список доступних дисків, які встановлені на комп'ютері. Справа відображаються локальні диски. Якщо на вінчестері немає розділів, клацніть по ньому правою кнопкою миші і натисніть кнопку «Створити розділ». Для роботи диска з операційною системою в даному вікні потрібно вибирати опцію «Головний розділ». Решта розділів робіть логічними. Формат диска вибирайте NTFS. В полі «Розмір» введіть необхідне значення в байтах, щоб призначити розмір розділу. Інші параметри не змінювалися і натисніть "ОК". Далі вгорі програми натисніть кнопку «Застосувати зміни» і дочекайтеся завершення всіх вибраних операцій.
2
Виберіть локальний диск, щоб змінити розмір диска , натисніть на ньому правою кнопкою миші і виберіть функцію «Змінити розмір» (Resize). У меню, що з'явилося на екрані, розтягніть/звузьте смужку до необхідного розміру. Щоб точно встановити розмір диска , введіть у полі «Новий розмір» потрібну кількість мегабайт. Для збільшення одного розділу для початку зменшите другого.
3
Збільште розмір локального диска шляхом об'єднання двох дисків. Приміром, у вашій системі жорсткий диск розбитий на 4 локальних диска , на одному з них встановлена система, на другому - програми та ігри. Два інших розділу ви хочете об'єднати. Для цього на одному з них викличте контекстне меню, виберіть команду «Об'єднати». Далі встановіть прапорець біля розділу, до якого він буде приєднаний і натисніть "ОК". Натисніть кнопку «Застосувати очікують операції» і дочекайтеся завершення процесу зміни розмірів диска . Можливо, буде потрібно перезавантаження комп'ютера. Після перезавантаження, запуститься програма і почне проводити зміни з диском, не вимикайте в цей час комп'ютер і не переривайте процес. Це призведе до втрати даних на диску, який в даний момент обробляється програмою.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не переривайте і не зупиняйте запущені процеси в програмі, це може викликати пошкодження диска.
Корисна порада
У процесі роботи з розмірами дисків програма не знищує дані, які на них зберігаються.