Як встановити замки в дверях. Як врізати замок в міжкімнатні двері.

Навіть найнадійніші замки мають властивість ламатися. Якщо ваш замок на міжкімнатних дверей спіткала та ж врахувати - не переживайте. Змінити його під силу не тільки професіоналові. Ви самі зможете з цим впоратися.
Інструкція
1
Для початку уважно ознайомтеся з інструкцією з інсталяції замка. Середня оптимальна висота, на якій можна встановлювати дверні замки, коливається між 95 і 100 см від підлоги.
2
Якщо вам потрібно встановити замок на вхідні двері, то замок повинен бути накладними, а не врізним. Закріплюємо його за допомогою шурупів на внутрішній стороні дверного полотна. Стамескою і свердлом робимо отвір для стержня нашого замку. Крім того, потрібно проробити гніздо для платівки запірного корпусу в дверній коробці, щоб установка замка була успішною. В гніздо для пластини входитиме згодом засувка. Прикладаємо замок до наміченого місця і відзначаємо розташування передній його планки на дверному торці. Робимо поглиблення для планки стамескою. Знову приміряємо замок, завдаючи позначки для місць розташування шурупів. Стежимо, щоб планка замка не виступала за межі двері, а чітко перебувала на поверхні її торця. Закріплюємо замок. Потім прикриваємо двері і розмічаємо положення запірної коробки, потім прикріплюємо її за допомогою шурупів.
3
Врізні замки в міжкімнатні двері встановлюємо з ручкою, в якій знаходиться замкова щілина. Врізаємо замок в торець дверної обв'язки. Відзначаємо місце врізки нашого замку. Прикладаємо до обв'язки замок торцевою стороною і обводимо його контури. Шилом помічаємо отвір для ключа. Відзначаємо товщину замка по осі бічній частині дверної обв'язки. З торця двері по контуру свердлимо отвори, глибина яких повинна відповідати довжині замка. Після цього по контуру замку робимо виїмку деревини. Знову прикладаємо до двері замок, контур його торцевій частині обводимо. Робимо таке поглиблення, щоб замок розташувався на рівні з рамою дверей. Прикриваємо двері, щоб визначити місце для установки планки на коробці дверей. Для планки засува або засувки робимо виїмку.
4
Місце для отвору для замкового засува можна визначити таким чином. Покриваємо частину дверної рами, що навпроти ригеля, пластиліном. Прикриваємо двері і висуваємо ключем засув. За відбитками на пластиліні можна без праці обчислити місце для засува і зробити отвір там, де необхідно.
Корисна порада
Ось це і все, що вам потрібно знати при установці замка на вхідні та міжкімнатні двері. Успіхів вам і збереження майна.
Процес врізки замку в двері досить простий. Хоча якщо ви робите це вперше, незайвим буде для початку ознайомитися з теоретичними знаннями, які допоможуть вам здійснити задумане. До того ж, вивчивши теорію, ви позбавите себе від помилок, які можуть привести до псування полотна двері. Отже, ось приблизний порядок розмітки і подальшої установки врізного замка в міжкімнатні двері.
Інструкція
1
Врізати замок слід тільки в встановлену двері. Першим ділом розмітьте місце установки замка. Позначте на торці дверного полотна висоту установки ручки. Оптимальною висотою установки замка є 90-110 см від підлоги. Озброївшись косинцем, перенесіть позначку і намалюйте горизонтальні лінії з обох сторін полотна на тому ж рівні. Тепер виміряйте на замку відстань від передньої планки і до отвору, куди вставляється ручка. Це відстань перенесіть на двері уздовж щойно намальованої лінії від торця і просвердлите таке за розміром отвір, щоб ручка оберталася вільно.
2
Потім виміряйте на замку розмір від отвори під ручку до ключевіни небудь для засувки. Це відстань знову ж перенесіть на полотно двері і висвердлите отвір.
3
На торці дверей розмітьте строго по його центру місце установки вашого замку. Висвердлите за допомогою пір'яного свердла в двері отвори по висоті замка. Глибина отворів повинна дорівнювати глибині замку, а свердло потрібно взяти трохи більшого діаметра, ніж товщина замку. Отвори слід свердлити впритул, щоб було легше добрати залишки стамескою.
4
Вирівняйте посадочне місце вашого замка за допомогою стамески. Потім вставте замок і обведіть олівцем планку замка. Тепер по позначці на рівну товщині планки глибину стамескою виберіть деревину. Тоді планка буде сидіти урівень з торцем дверного полотна. Прикрутите планку на саморізи і зберіть замок. Перевірте роботу замка.
5
Щоб в дверну коробку врізати запірну планку, підведіть двері з закритим замком до коробки і відзначте рівень положення засувки з засувом. На цьому рівні тепер висвердлите в дверній коробці отвори під засув і засувку замка. Перевірте правильність їх потрапляння в отвори, скоректуйте при необхідності. Домігшись повного збігу положення всіх елементів замку, накладіть запірну планку, обведіть її олівцем по периметру, а потім на глибину товщини планки виберіть деревину. Закріпіть планку на саморізи. Подгоните також прикриття полотна, щоб двері від протягів у вас не стукала. Це можна здійснити, підігнувши язичок, що знаходиться на запірній планці.