Як налаштовувати субтитри.

Субтитри - це текст, який відображається на екрані під час перегляду фільму або мультика. Часто фільми з субтитрами дивляться в оригіналі цінителі іноземного кіно.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з встановленим відеоплеєром.
Інструкція
1
Використовуйте спеціальні програвачі, які підтримують окремі види субтитрів, приміром, відеоплеєр BSPlayer підтримує формати * .srt і * .sub. Встановіть один з кодеків з сайтів http://www.tac.ee/~prr/videoutils/або http://vobsub.edensrising.com/vobsub.php. Дані кодеки дадуть вам можливість налаштувати підтримку субтитрів і приймати різні види скриптів.
2
Перейменуйте файл субтитра, він повинен називатися так само, як і відеофайл. Перемістіть його в одну папку з відеофайлом, щоб підключити субтитр. Щоб подивитися відео з субтитрами на DVD-плеєрі, необхідно встановити на плеєр спеціальну прошивку з підтримкою субтитрів. Або переробіть відеофайл, вставте субтитри безпосередньо в відеопотік.
3
Скачайте і встановіть програму Crystal Player з сайту http://crystalplayer.com/. Запустіть потрібний відеофайл, підключіть необхідні субтитри. Для цього натисніть клавіші клавіш Shift + O, натисніть праву кнопку в вікні плеєра, виберіть «Відкрити субтитри», далі вкажіть шлях до файлу субтитрів. Налаштувати субтитри можна за допомогою тієї ж команди. Програма дозволяє виконувати наступну настройку субтитрів: закрити субтитри, автоматично завантажувати субтитри, встановити напівпрозорість, тінь і згасання, вибрати шрифт і колір для субтитрів.
4
Налаштуйте підтримку субтитрів в операційній системі Linux. Для цього використовуйте плеєр Xine, або Mplayer, скачати їх можна відповідно за наступними посиланнями: http://www.mplayerhq.hu/, http://xinehq.de/index.php. Встановіть Mplayer, для цього пропишіть в терміналі команду sudo aptitude install mplayer. Далі перейдіть в домашню папку, відкрийте меню «Вид», виберіть пункт «Показувати приховані файли» і встановіть там прапорець. Далі перейдіть в папку mplayer, відкрийте і наступним чином відредагуйте файл config: subcp="cp1251"; subfont-text-scale="3"; subfont-blur="8"; subfont-outline="8".
5
Скачайте шрифт win з сайту http://www.webpagepublicity.com/free-fonts-t.html, далі скопіюйте його в папку з плеєром, пропишіть у файлі конфігурації font="/home/ваш_логін/.mplayer/ваш_шріфт.ttf ". Якщо субтитри не працюють, зайдіть в настройки програми, поміняйте абсолютно всі кодування на cp1251. Потім перезапустите систему.