Як вирішити задачу по римському праву.

Будь-який студент юридичного факультету знає, що сучасне законодавство було сформовано з римського права. Тому це фундаментальна дисципліна вкрай необхідна для вивчення. Вона допоможе відстежити наступність від стародавнього законотворчості до сучасного права. Також студенти навчаються роботі з документами римських законів для подальшої роботи з кодексами. Одним із способів вивчення є вирішення завдань.
Інструкція
1
Задачи по даній дисципліні не є такими складними як задачі з цивільного та кримінального праву . Пов'язано це, перш за все з тим, що в римському праві використовується в основному два документа-закона. Проте, студент надалі зможе аналізувати складніші кодекси на основі аналізу законів римського права. Тому для вирішення завдань необхідні закони «12 таблиць» і «Кодекс Юстиніана».
2
Приступайте до прочитання задачі. Як ви можете помітити, задача за римським праву є якусь ситуацію, яка є цілком повсякденною для стародавнього Риму. Зазвичай це якась побутова ситуація. Також зверніть увагу на епоху Риму, якщо на це є виноска в задачі. Адже застосовувати «Кодекс Юстиніана» до його появи безглуздо. Також пам'ятайте, що кодекс охоплює фактично всі сфери діяльності римлянина і найбільш ємко викладає закон. В законах «12 таблиць» набагато важче знайти необхідну норму. До того ж в них є історичні прогалини.
3
Вловіть суть, необхідну для вирішення. Якомога точніше визначте сторони права і його предмет. З'ясувавши, до якого виду права, має справу (цивільне, сімейне, кримінальне) приступайте до пошуку норми в законах. Знайти таку норму не завжди легко тому, що писання законів стародавнього Риму відрізняються від сучасних законів. Тому якомога уважніше читайте і вникайте в суть норми. «Кодекс Юстиніана» має перевагу перед законами «12 таблиць» так як розбитий по галузях права.
4
Застосовуйте норму, знайдену в законах до вашої задачі. Пам'ятайте, що при вирішенні задач іноді необхідно оцінити декілька аспектів. Наприклад, покарання за вчинення злочину можуть бути різними в залежності від статусу римлянина. Раб і вільна людина будуть засуджені по-різному. Також враховуйте всі обставини справи, такі як вчинення злочину, унаслідок кровної помсти. Складаючи усі обставини справи, і уважно вивчаючи закони римського права, ви зможете легко вирішувати завдання.