Як укладати плитку у ванні.

Фахівці в сфері виконання оздоблювальних робіт можуть по-різному укладати кахельну плитку - все залежить від їхніх власних звичок. Багато хто вважає, що при укладанні кахлю у ванній, простіше починати з підлоги - це думка помилкова.
Вам знадобиться
  • Кахельна плитка, клей для плитки, дерев'яна рейка, перфоратор, шуруповерт, рулетка.
Інструкція
1
Розглянемо укладку кахлю у ванній кімнаті при вирівняних стінах і підлогах. Відступивши від статі 1.5-2 сантиметра, намалюйте на стіні мітку олівцем. Далі вам потрібно заміряти висоту кахельної плитки. Відступите від раніше намальованої мітки на отриману висоту і поставте чергову мітку. Починаючи з останньої ризики, проведіть по периметру безперервну лінію за допомогою рівня. У підсумку початок, і кінець лінії повинні зійтися в одній точці. Далі прикладіть строго по лінії верхню частину дерев'яної рейки. Перемкніть перфоратор в режим свердління й просвердлите в рейці отвори діаметром в 6 мм через кожні 60 мм. Слідкуйте за тим, щоб під час свердління рейка залишалася нерухомою. Після того, як отвори в рейці будуть засвердлити, приберіть її від стіни, а накерненние свердлом отвори рассверлите буром (не забудьте перемкнути перфоратор в режим довбання). У просвердлені отвори вставте пластикові дюбеля, після чого прикріпіть рейку до стіни за допомогою шурупів. У підсумку верхня частина рейки повинна збігатися з раніше прокресленою смугою. Так вам слід зробити подібну конструкцію по всьому периметру.
2
Після того, як обводная рейка буде закінчена, ви поїсть приступити до укладання кахлю. Нанесіть на оборотну сторону плитки клей, після чого прикладіть її до стіни. Під плитку не забудьте покласти калібрувальні хрестики (використовуються для оформлення швів). За допомогою рівня задайте їй ідеальне вертикальне положення і приступите клеїти наступну плитку. Не забувайте ставити калібрувальні хрестики між швами кахлю. Перевіряйте рівень не тільки по горизонталі і вертикалі, але і по самій плитці, прикладаючи його на її поверхню, як по горизонталі, так і по діагоналі - рівень повинен лежати на плитці ідеально. Так продовжуйте укладку до самого верху. Після того, як клей підсохне, можете скручувати обвідні рейки і приступати до укладання кахлю на підлогу.
3
Перша плитка, яку ви покладете на підлогу, визначить весь успіх укладання в цілому. Нанесіть на неї шар клею, після чого покладіть плитку по центру статі. За допомогою рулетки заміряйте висоту від підлогової плитки до кахлю на стінах - у вас повинна вийти висота плитки, плюс розмір калибровочного хрестика (3-5 мм). Після того, як ви вирівняєте кахель по даній висоті, можете продовжувати укладання, строго дотримуючи горизонтальний рівень. Після того, як укладання кахлю на підлозі буде закінчена, дайте гарненько клею просохнути, і починайте викладати перший ряд. За фактом висихання клею витягнете калібрувальні хрестики з швів і, зачистивши їх, починайте затірку.
Корисна порада
Прибирайте надлишки клею зі швів в той час, коли він не встигає висохнути!