Як створити електронний посібник.

Зараз з тотальним розвитком інформаційних технологій в навчальний процес у всіх закладах все частіше включаються електронні посібники. Часом вони стали навіть витісняти звичні методички чи підручники. Як можна зробити таке посібник відповідно до своєї педагогічної завданням?
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - вихід в інтернет;
  • - бібліотека.
Інструкція
1
Визначте педагогічну мету і предмет навчання. Перш за все, вам потрібно зрозуміти, яку головну педагогічне завдання ви ставите, створюючи ваше електронне посібник . Якщо це предмет з точних наук, вам варто звернути увагу на наявність таблиць, графіків, діаграм. Якщо ж це гуманітарна дисципліна, потрібно більше сконцентруватися на показі тексту і картинок.
2
Складіть докладний план, чого потрібно буде навчити. Ви будете створювати ваше посібник , виходячи з чіткого плану і завдань з навчання. Кожен крок буде прирівнюватися до одного слайду або сторінці посібники.
3
Знайдіть необхідні матеріали для наочного посібника. Зберіть всілякі джерела: книги, інтернет, енциклопедії, знайдіть необхідний матеріал для вашого електронного видання. Зіставте його з кроками посібники та зробіть вибірку цього матеріалу в окреме місце.
4
Виберіть підходящу програму для найкращого ефекту сприйняття матеріалу учнями. Для слайдів найкраще підійде, звичайно, презентація в програмі PowerPoint від Microsoft Office. Якщо потрібно показати числові значення і таблиці, використовуйте програму Excel.
5
Складіть посібник з наявними матеріалами і програмним забезпеченням. Як тільки у вас є на руках навчальний матеріал, занесіть його в вищеописані програми.
6
Зробіть перевірку отриманої допомоги. Внесіть корективи. З першого разу воно не завжди може вийти ідеальним. Тому вам доведеться ще багато попрацювати, щоб доопрацювати ваш електронний проект.
7
Зробіть презентацію посібника в навчальному закладі і отримаєте схвалення вищестоящих рецензентів. Дуже важливо, щоб ваше посібник було прийнято на вченій раді в вашому навчальному заклад. Після цього знову внесіть коригування.
8
Впровадьте його в навчальний процес. Тепер ви можете сміливо навчати за допомогою вашого електронного посібника.
Зверніть увагу
Вік учнів дуже вплине на вибір матеріалу для посібника.
Корисна порада
Намагайтеся привнести креатив і незвичність в ваше електронний посібник.
З популярністю комп'ютерних технологій, багато елементів освіти відходять у минуле. До цього списку можна віднести величезні книги, енциклопедії, лекції з методичками і т.д. Все більше в ужиток входять уроки в електронному вигляді.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - вихід в інтернет;
  • - програми Microsoft Office;
  • - канцелярське приладдя;
  • - джерела інформації.
Інструкція
1
Визначте чітку тему і задачу, яку ви хочете вирішити за допомогою електронного уроку. У кожному разі, вам доведеться проводити його, виходячи з академічного плану того чи іншого предмета. Напишіть на листку папері назва уроку, позначте ясну мету і завдання, які б привели до її досягнення. Далі напишіть інструменти, які ви збираєтеся для цього використовувати, крім комп'ютера.
2
Складіть докладний план уроку. Як тільки ви зрозуміли, що хочете досягти на занятті, візьміть ручку і папір і розпишіть його схему. Кожен пункт повинен логічно випливати з попереднього. Ретельний план вам допоможе швидко і чітко зробити урок і провести його на високому рівні.
3
Підберіть весь необхідний матеріал. Тепер прийшов час створення матеріальної частини електронного уроку. Для цього вам знадобиться вихід в інтернет і інші сторонні джерела у вигляді книг, журналів, статей, газет і т.д. Не варто нехтувати останніми і тільки зупинятися на глобальній мережі. Пам'ятайте, що кількість матеріалу безпосередньо залежить від предмета дослідження. Також враховуйте, що вам потрібно буде не тільки наочно уявити матеріал, але і пояснити його за короткий проміжок часу. Зіставте знайдені відомості з кожним написаним пунктом.
4
Скомпілюйте все в одному документі Microsoft Word. Занесіть весь підібраний матеріал в звичайний текстовий редактор. Підкресліть найбільш важливі моменти - пункти, про які ви будете розповідати на уроці. Якщо вашим завданням є показ таблиць, діаграм, графіків і т.д., то використовуйте ще й програму Microsoft Excel. Як їй користуватися, ви можете дізнатися на сайті: wheretomtb.com/news/2009-08-09-245.
5
Зробіть урок зі слайдів в програмі Microsoft Powerpoint. Тепер, коли у вас є урок в текстовому редакторі, прийшов час барвисто його оформити у вигляді презентації. Якщо ви не знайомі з програмою Microsoft Powerpoint, перейдіть за посиланням: uroki.net/docinf/docinf98.htm та дотримуйтесь зазначених інструкцій. Ви можете зробити 8-10 слайдів з невеликими заголовками, тезами, картинками, фото і навіть відео. Всю детальну інструкцію ви знайдете на даному ресурсі.
6
Програйте урок на комп'ютері і внесіть коригування. Як тільки ви закінчите складати слайди, клікніть клавішу F5 і перегляньте презентацію. Якщо ви помітили будь-які недоліки, виправте їх. Після цього сміливо проводите урок, використовуючи ваше електронний посібник.
Зверніть увагу
Кількість слайдів буде залежати від тривалості уроку, а також матеріалу, який потрібно розповісти.