Як вилікувати поліартрит.

Симптомами запалення суглобів ( поліартриту ) є: больовий синдром в уражених суглобах, набряк і зміна форми суглоба, порушення функцій і почервоніння шкіри над хворим суглобом. Поліартрит протікає в гострій і хронічній формі. Для постановки даного діагнозу проводиться обстеження хворого: огляд спеціалістів (хірурга, травматолога, ревматолога та інших); рентгенологічне дослідження; за показаннями пункція суглоба; аналізи крові та аналіз сечі, дослідження і посів на флору внутрішньосуглобової рідини.
Інструкція
1
Пацієнтів з тяжкими формами запалення суглобів направляють на лікування в стаціонар, а потім, після купірування гострих проявів поліартриту , лікування продовжують в амбулаторних умовах. Антибактеріальні препарати широкого спектру дії (пеніциліни, макроліди, цефалоспорини та інші групи) призначаються при підтверджених гнійних артритах, обов'язково проводять іммобілізацію хворого суглоба. У деяких випадках може навіть знадобитися і хірургічне лікування: розтин і дренаж порожнини суглоба.
2
При ревматичних процесах в суглобах в терапії застосовуються кортикостероїдні гормони, нестероїдні протизапальні засоби («Пироксикам», «Диклофенак», «Ібупрофен», «Індометацин» та інші). При поліартриту х з вираженим больовим синдромом призначається курс гормональної терапії («преднізалон», «Метілпред», «Гідрокортизон» і т.д.). Безперечно, вони швидко й ефективно приносять поліпшення: зменшується біль у суглобі або суглобах, в суглобах зникає ранкова скутість, озноби і слабкість.
3
Досить часто лікарі призначають внутрішньосуглобове введення кортикостероїдних гормонів («Кеналог», «Гідрокортизон», «Дипроспан», «Флостерон») - це дозволяє хворому легше пережити період гострого запалення суглобів. Гормони зменшують запальні явища в суглобах і швидко купируют больовий синдром.
4
Пацієнтам з поліартриту ми призначається курс імунокоректорів (ін'єкції циклоферону); хворим з дисбалансом в імунній системі показані імуномодулятори («Тималін», «Декарис», «Таквітін», «Метилурацил», «Лізоцим»). Також можна використовувати настоянку женьшеню, екстракт елеутерококу, пантокрин, настойку аралії та ін.
5
У періоді реконвалесценції проводять фізіотерапевтичні процедури (УВЧ, електрофорез, СМТ та інші), лікувальну фізкультуру і масаж. У період ремісії рекомендується санаторно-курортне лікування.