Як побудувати криві попиту та пропозиції.

Теорія попиту і пропозиції розкриває основні характеристики ринкової економіки. Поняття попиту і пропозиції допомагають усвідомити механізми утворення ринкових цін і споживання товарів, а також визначити моделі поведінки покупців і продавців на ринку.
Інструкція
1
Для того, щоб побудувати криву попиту і пропозиції необхідно визначити поняття попиту . Попит є бажанням і здатністю покупців придбати той чи інший товар або послугу. Крива попиту зростає при більш низькій ціні і знижується при більш високій, звідси: чим нижче ціна, тим вище попит. Для зображення кривої попиту на аркуші паперу будується координатна вісь. Вертикаль позначає ціну (price), горизонталь - кількість (quantity).
2
Пропозиція є здатністю та бажанням продавців запропонувати на ринку товар або послугу. Крива пропозиції зростає зі збільшенням ціни на товар, як наслідок, крива знижується з пониженням ціни. Для зображення кривої пропозиції на новому аркуші паперу будується координатна вісь. Позначення осей координат таке ж, як і при побудові кривої попиту .
3
Наклавши один на одного графіки кривих попиту і пропозиції, можна детально розглянути процес ціноутворення на ринку. Рівновага відбувається при однаковому обсязі попиту на товар і його пропозиції на ринку. Крива S (supply) - це крива пропозиції, криві D1 і D2 (demand) - криві попиту .
4
Якщо ціна спочатку встановлюється вище рівня P2, то в даній ситуації пропозиція перевищує попит, а останній в свою чергу знижений. Якщо ж ціна спочатку нижче рівня P2, то попит перевищує кількість Q товарів і послуг, пропонованих на ринку.
Зверніть увагу
За межами рівноважної ціни утворюються дві зони - зона надлишків товарів і зона дефіциту товарів. Дефіцит товарів може перерости в кризу недовироблення.
Корисна порада
При абсолютно рівноважної ціною на ринку завжди представлено саме стільки товарів, скільки необхідно споживачам, немає ні надлишку, ні дефіциту благ.