Як зробити якісний знімок.

Якщо у вас є бажання стати професіоналом у фотографії, не поспішайте відразу брати величезна кількість комерційних замовлень. Для початку ретельно вивчіть основи «фотограмматікі». Витримка, діафрагма, баланс білого, якісне освітлення - необхідний мінімум знань для будь-якого початківця фотографа.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат;
  • - світлові прилади;
Інструкція
1
Оберіть сюжет для знімка. Що б хто не говорив про технічної складової вдалого знімка, але на першому місці завжди йде зміст. Мінімум, що ви можете зробити - знайти нестандартний хід. Не важливо, в якому жанрі ви збираєтеся знімати. Портрет, пейзаж, репортаж і т.д. Навіть знімаючи натюрморт, можна проявити фантазію і зробити унікальний кадр. Тому в першу чергу думайте про те, що ви збираєтеся знімати і чому.
2
Продумайте композицію кадру. Для цього ознайомтеся з правилом «золотого перетину» або, як його ще називають, «правилом третин». Для цього подумки розділіть екран на рівні частини двома горизонтальними і двома вертикальними лініями. На багатьох фотоапаратах існує функція, яка виводить на екран фотоапарата ці лінії.
3
Будуйте композицію, розташовуючи предмети в кадрі щодо цих ліній. Рекомендують розміщувати значущі для знімка об'єкти в точках перетину цих ліній. Ви побачите, що така композиція виглядає набагато цікавіше, ніж розташування об'єкту зйомки по центру.
4
Простежте за тим, щоб оптика на вашому фотоапараті була належної якості. Оптика для фотокамер може коштувати недешево, іноді в кілька разів дорожче самого фотоапарата. Але якщо ви прагнете домогтися досконалості, не економте на об'єктивах. Об'єктиви різних типів дозволять вам зробити гарні знімки, за якою б жанр фотографії ви не взялися. Тому не буде зайвим прихопити з собою на зйомку кілька об'єктивів. Якщо ви не можете придбати об'єктив, можна взяти напрокат або позичити у знайомих. Заодно, в процесі практики, зрозумієте, який з них вам підходить більше.
5
Постарайтеся встановити якісне освітлення. 90% успіху у зйомці залежить саме від освітлення. Постарайтеся не комбінувати джерела освітлення різної світловий температури. Вивчіть різні види освітлення, спробуйте застосовувати їх на практиці. Слідкуйте за балансом білого. Як налаштувати баланс білого на своїй камері, подивіться в інструкції до свого фотоапарату.
6
Використовуйте природне освітлення. Знімайте вранці або ввечері, якщо хочете отримати більш м'яке, розсіяне освітлення. Якщо вам потрібні більш контрастні знімки (різкі тіні, яскраве світло), то знімайте днем.Попробуйте знімати на заході або світанку, тоді світло дає унікальні теплі тони.
7
Використовуйте спалах для зйомок в погано освітлених приміщеннях. Постарайтеся не віддалятися при цьому від об'єкту зйомки менш, ніж на п'ять метрів. Використовуйте додаткову спалах, якщо буде потрібно.
8
Рухомі об'єкти знімайте на короткій витримці, якщо хочете отримати ефект «замороженого» руху. Якщо ж ваша мета - рухомий об'єкт, який залишає за собою довгий світловий шлейф (наприклад, автомобілі вночі), знімайте на довгій витримці.
Зверніть увагу
Слідкуйте за тим, щоб джерело світла падав через вашу спини. Ніколи не знімайте проти світла, якщо тільки це не є частиною художнього задуму.
Корисна порада
Робіть кілька знімків. Наприклад, якщо ваше завдання - сфотографувати будівлю, зробіть кілька знімків в різний час доби. Ви побачите, що будівля буде виглядати кожного разу особливо. Багато дублів потрібно робити й тому, що з великої кількості знімків буде цікавіше і легше вибрати найвдаліший варіант.