Як міняти фільтр у акваріума. Як міняти фільтри для води.

Акваріум в будинку - це завжди заряд позитиву і привід забути про свої проблеми і розслабитися. Кожен досвідчений акваріуміст прекрасно знає, що дивитися на яскравих тропічних рибок і погойдуються зелені водорості набагато приємніше, ніж на сірість будинків і білі замети. Для того щоб вода у вашому маленькому шматочку океану була прозорою і чистою, необхідно регулярно проводити очищення фільтра . Повірте, в цьому немає абсолютно нічого складного.
Вам знадобиться
  • проточна вода, ємність з чистою водою, змінна фільтруюча касета
Інструкція
1
Фільтраційні системи в акваріумах бувають декількох типів. Найпростіші, використовувані в дрібних акваріумах - фільтри на основі активованого вугілля. Конструкція такої системи очищення складається з первинної фільтрує губки, на якій скупчуються великі часточки бруду та мулу, а також внутрішньої касети, що містить вугілля. Для того щоб очистити такий фільтр, необхідно провести ряд операцій. Акуратно витягніть корпус фільтра з води і дайте залишкам вологи стекти. Після чого зніміть частину корпусу, яка містить фільтра ционную губку, вийміть губку і промийте її у великій кількості проточної води.
2
Фільтраційна касета з активованим вугіллям зазвичай знаходиться у верхній частині корпусу фільтра . Найкраще користуватися інструкцією із застосування і розбирати фільтра ционную систему відповідно до неї. Відкрийте корпус і видаліть використаний вугілля. Залежно від розміру вашого фільтра та обсягу води, який він щодня проганяє через себе, є певні строки очищення і замети фільтруючих касет. Перші кілька разів таку касету можна просто промити під проточною водою. А ось після закінчення терміну експлуатації, зазначеного на упаковці, необхідно замінити фільтра ційний матеріал на новий.
3
Після промивання або повної заміни касети, що фільтрує і губки зберіть фільтр і занурте його в ємність з чистою водою. Справа в тому, що на фільтруючих касетах часто залишаються шматочки пилу або сміття, що потрапляють туди при фабричній збірці. Перед установкою нового фільтра в акваріум з рибками, необхідно якийсь час промити фільтр у чистій воді. Просто занурте його в таз або цебро з водою і включіть на 5-10 хвилин.
Зверніть увагу
Якщо ви робите заміну або очистку фільтра кожну тиждень або частіше, необхідно перевірити, чи відповідають його розміри і потужність розмірами вашого акваріума. Цілком можливо, вам варто вибрати фільтраційну систему більшої потужності.
Корисна порада
Багато акваріумісти годують рибок при включеному фільтрі. Якщо ви використовуєте сухий корм або дуже дрібних рачків, більша їх частина всмоктується фільтром, забиваючи його набагато швидше, ніж потрібно. Саме тому перед тим, як дати рибкам корм, відключайте фільтр і включайте знову тільки після того, як вони поїли.